27 lutego w Brukseli Instytut Kościuszki zorganizuję debatę liderów, czyli CYBERSEC – Brussels Leaders’ Foresight!
27 lutego br. w Brukseli odbędzie się CYBERSEC – Brussels Leaders’ Foresight. W wydarzeniu organizowanym przez polski think tank, Instytut Kościuszki, udział weźmie ponad 200 uczestników. Wśród nich znajdą się wiodący przedstawiciele unijnej administracji, organizacji międzynarodowych, środowisk eksperckich i globalnych liderów branży IT. Podczas brukselskiego spotkania, omówione zostaną kluczowe wyzwania bezpieczeństwa transformacji cyfrowej, które zdominują europejską debatę publiczną w 2018 r.
„Rok 2017 był kolejnym rekordowym okresem, jeśli chodzi o liczbę ataków hakerskich. Dlatego też, dialog i współpraca różnych środowisk w kwestii cyberbezpieczeństwa to dziś priorytet. Podobnie, jak odpowiedzialne zaangażowanie europejskich decydentów. Wiele kwestii podlegać musi nie tylko samoregulacji podmiotów prywatnych, ale także powinno być przedmiotem aktywnych działań realizowanych przez sektor publiczny. Brukselska odsłona CYBERSEC Forum, w sercu Unii Europejskiej i NATO, jest doskonałą platformą do rozmowy na ten temat. Konferencja to także mocny impuls do zacieśnienia współpracy Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie cyberbezpieczeństwa” – podkreśla Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki.
- Sir Julian King – komisarz UE ds. unii bezpieczeństwa;
Anna Fotyga – posłanka do Parlamentu Europejskiego;
Mady Delvaux-Stehres – posłanka do Parlamentu Europejskiego;
Eva Maydell – posłanka do Parlamentu Europejskiego;
Krzysztof Szubert – sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, pełnomocnik rządu RP ds. jednolitego rynku cyfrowego;
Jamie Shea – zastępca asystenta Sekretarza Generalnego NATO ds. nowych wyzwań bezpieczeństwa;
Sorin Ducaru – były zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. nowych wyzwań bezpieczeństwa;
Diana Kelley – CTO ds. cyberbezpieczeństwa w Microsoft.
Jak zaznacza Instytut Kościuszki, obecny rok jest niezwykle istotny z punktu widzenia kształtowania europejskiej polityki w obszarze cyberbezpieczeństwa. W maju mijają terminy implementacji przez państwa członkowskie Dyrektywy NIS oraz Rozporządzenia RODO. W Parlamencie Europejskim trwają prace nad pakietem cyberbezpieczeństwa, a także sprawozdania ws. cyberobrony, natomiast Komisja Europejska opracowuje Komunikat dotyczący przeciwdziałania dezinformacji. Cyberbezpieczeństwo jest również przedmiotem wsparcia inwestycyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Obronnego oraz współpracy strategicznej pomiędzy UE i NATO, której nowy wymiar nada zbliżający się szczyt NATO w lipcu.
O konferencji: https://cybersecforum.eu/en/cybersec-brussels-2018/
Agenda wydarzenia: https://cybersecforum.eu/en/agenda
CYBERSEC Forum to unikalne w skali Europy Środkowo-Wschodniej wydarzenie o charakterze public policy, poświęcone strategicznym wyzwaniom cyberbezpieczeństwa. To również jedna z pięciu najważniejszych konferencji tego typu Europie. Prestiżowy ranking New Europe 100 Challengers 2017, opracowany przez Financial Times, Res Publica, Google i International Visegrad Fund, za zainicjowanie projektu docenił Izabelę Albrycht, przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego oraz dr Joannę Świątkowską, dyrektor programową CYBERSEC Forum, umieszczając je na liście najbardziej rokujących innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej. Konferencja organizowana corocznie od 2015 r. przez Instytut Kościuszki gromadzi w Krakowie przeszło 1000 uczestników.Więcej: https://cybersecforum.eu/pl/