Zyski firm produkujących półprzewodniki mają nadal rosnąć. Według WSTS w 2022 roku wzrost ten ma wynieść prawie 10%.
Organizacja World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) obniżyła niedawno swoje prognozy dotyczące globalnego wzrostu przychodów z półprzewodników w 2022 roku. W nadchodzącym roku WSTS spodziewa się wzrostu przychodów o zaledwie 8,8 procent, daleko od 25-procentowego tempa wzrostu w 2021 roku. Co to oznacza?
Organizacja World Semiconductor Trade Statistics obniżyła prognozę wzrostu przychodów na 2022 r. dla globalnych przychodów z półprzewodników. Zamiast 10,1 procent, WSTS spodziewa się, że przemysł półprzewodników wzrośnie o około 8,8 procent. Jest to znaczący spadek tempa wzrostu rok do roku w stosunku do 2021 roku, w którym odnotowano 25,1 procentowy wzrost przychodów w całej branży, pomimo pandemii.
WSTS podkreśla, że całkowite przychody z półprzewodników w 2022 roku po raz pierwszy przekroczą 600 miliardów dolarów. Jednak spadek wzrostu rok do roku można przypisać utrzymującemu się niedoborowi krzemu. Niska efektywność produkcyjna części nowych linii, wraz ze wzrostem popytu, windują ceny. Mimo więc produkcji rosnącej nieśpiesznie, w 2021 roku wzrost przychodów był bardzo wysoki. Z drugiej strony, w 2022 roku produkcję może zacząć kilka nowych linii. Na uruchomienie szumnie zapowiadanych inwestycji Samsunga czy Intela musimy jeszcze poczekać.
Prognozowany przez WSTS scenariusz zwiększa prawdopodobieństwo, że niedobór krzemu może przedłużyć się – być może nawet do 2023 roku.
https://itreseller.pl/ftc-blokuje-przejecie-arm/