AI jeszcze łatwiej dostępna na brzegu sieci. Lenovo ogłosiło rozszerzenie portfolio rodziny urządzeń ThinkEdge o nowy serwer ThinkEdge SE450, we współpracy z Intelem i NVIDIA.

Dzisiaj Lenovo ogłosiło rozszerzenie portfolio rodziny urządzeń ThinkEdge o nowy serwer ThinkEdge SE450. Ta, powstała we współpracy z Intelem i NVIDIĄ platforma, ma przynieść obliczenia na potrzeby AI jeszcze bliżej użytkownika.

 

Obliczenia brzegowe to konieczność w dobie rosnącego zapotrzebowania na moc obliczeniową, a przy tym przy coraz silniej obciążonych sieciach. Nie każde złożone zadania muszą odbywać się w dużych data center – czasem, gdy liczą się opóźnienia i szybkość dostępu, lepszym pomysłem jest powierzenie zadań obliczeniowych serwerom brzegowym, takim jak ThinkEdge SE450, znajdującym się blisko użytkownika. Gartner szacuje, że do 2025 r. 75% danych generowanych przez przedsiębiorstwa będzie przetwarzanych na urządzeniach brzegowych, a do 2022 r. 80% projektów korporacyjnych dotyczących IoT będzie obejmować sztuczną inteligencję.

 

 

„Ponieważ firmy każdej wielkości nadal pracują nad rozwiązywaniem rzeczywistych wyzwań, potrzebują potężnych rozwiązań infrastrukturalnych, które pomogą w generowaniu szybszych informacji na temat konkurencyjnych strategii biznesowych, bezpośrednio w lokalizacjach brzegowych” — powiedział Charles Ferland, wiceprezes i dyrektor generalny Edge Computing i Dostawcy usług komunikacyjnych w Lenovo ISG„Dzięki serwerowi ThinkEdge SE450 i we współpracy z naszym szerokim ekosystemem partnerów, Lenovo spełnia obietnicę sztucznej inteligencji na brzegu sieci, niezależnie od tego, czy zapewnia lepszą łączność inteligentnym miastom w celu wykrywania wypadków drogowych i reagowania na nie, czy też zaspokaja potrzeby w zakresie konserwacji predykcyjnej na linia produkcyjna.”

 

ThinkEdge SE450 będzie dostępny w formacie 2U 300 mm i 2 U 360 mm. Sercem nowego serwera są pojedyncze procesory Intel Xeon Platinum (do 36 rdzeni), działające z TDP do 225W. Do tego wewnątrz znajdziemy 10 slotów na RAM DDR4, chociaż maksymalna obsługa kończy się tu na 128 GB, co można obsadzić korzystając z 8 slotów (8 x 128 GB). Lenovo nie podaje dokładnej specyfikacji dotyczącej GPU. Musimy zadowolić się informacją, że wewnątrz znaleźć mogą się dwie karty NVIDII o łącznej mocy 300W lub pojedyncza o mocy 150W. ThinkEdge SE450 został zweryfikowany przez firmę Intel jako rozwiązanie Intel® Select dla sieci vRAN.

 

 

ThinkEdge SE450 zaprojektowano z myślą o rozszerzeniu ograniczeń lokalizacji serwerów o większej mocy obliczeniowej. To wciąż serwer typu edge, ale o wysokich możliwościach. Takie rozwiązanie przyda się wszędzie tam, gdzie w czasie rzeczywistym musza być wykonywane obliczenia na potrzeby AI. SE450 został zaprojektowany z myślą o spełnieniu wymagań środowisk brzegowych, co objawia się we wzmocnionej konstrukcji, która wytrzymuje szerszy zakres temperatur pracy, a także umożliwia prace w wysokim zapyleniu. Jako jeden z pierwszych systemów brzegowych z certyfikatem NVIDIA, ThinkEdge SE450 firmy Lenovo wykorzystuje procesory graficzne NVIDIA do zastosowań korporacyjnych i przemysłowych AI na brzegu.

 

 

„Nasza współpraca z Lenovo pomaga przedsiębiorstwom z wielu sektorów zwiększać wartość biznesową poprzez transformację sieci i przetwarzanie brzegowe” — powiedziała Jeni Panhorst, wiceprezes i dyrektor generalny działu Network & Edge Platforms w firmie Intel„Odporne i elastyczne serwery brzegowe zbudowane z procesorami Intel Xeon Scalable trzeciej generacji zapewniają zwiększoną wydajność, umożliwiając dostarczanie innowacyjnych usług opartych na sztucznej inteligencji tam, gdzie klienci będą ich oczekiwać”.

 

Lokalizacje na krawędzi są często bezobsługowe i trudno dostępne; dlatego ThinkEdge SE450 jest automatycznie instalowany i zarządzany za pomocą Lenovo Open Cloud Automation (LOC-A) i łatwo konfigurowany za pomocą oprogramowania Lenovo XClarity Orchestrator. Zdalny dostęp do serwera za pośrednictwem przewodowego lub bezprzewodowego dostępu całkowicie poza pasmem pozwala uniknąć niepotrzebnych podróży do lokalizacji brzegowych.

 

Jaki hosting dla WordPress? Test hostingów pod WordPress 2021.