Huawei na drodze do produkcyjnej niezależności – chiński producent szykuje swój własny układ sterowania dla wyświetlaczy OLED.

Według najnowszych informacji, pierwszy samodzielnie opracowany układ sterownika wyświetlacza OLED firmy Huawei oficjalnie zakończył fazę próbnej produkcji. Oczekuje się więc, że jego oficjalna podaż rozpocznie się pod koniec tego roku. Tym samy, Huawei staje się coraz mniej zależne od zewnętrznych podwykonawców… a to dopiero początek.

 

Nowy chip zostanie najpierw zastosowany w produktach Huawei, a następnie będzie sprzedawany innym producentom. Warto wspomnieć, że Huawei rozpoczął badania i rozwój sterowników ekranu w 2019 roku i współpracował z BOE, aby osiągnąć swój cel rozwojowy. Co więcej, Huawei wyprodukował pierwszy układ scalony sterownika OLED już w drugiej połowie 2019 roku. Chociaż nie jest to oczywiste, nawet dla tak potężnej firmy jest niemałym wyzwaniem opracowania takich rozwiązań w tak krótkim czasie.

Ze względu na swoje ograniczenia, większość chipów sterowników OLED musi być dostosowana do ekranu, więc wytwórniom chipów trudno jest produkować układy sterujące masowo, a przy tym zgodnie z preferencjami. Chociaż chińscy producenci wyświetlaczy, tacy jak BOE, mają już stosunkowo wysoki udział w rynku światowym to ich ekrany są w dużym stopniu zależne od światowych producentów układów sterujących. Dlatego Huawei może pomóc krajowym producentom wyświetlaczy. Aktualnie to południowokoreańskie firmy, na czele z Samsungiem, posiadają około 90% globalnych zamówień na rynku OLED.

 

Deutsche Bank wybrał współpracę z Oracle, celem modernizacji technologicznej. Rozwiązania chmurowe Oracle będą napędzały dalszy rozwój frankfurckiego giganta.