Microsoft przed rozpoczęciem konferencji Microsoft Inspire 2021 ogłosił zwycięzców i finalistów konkursu Partner Roku Microsoft, w gronie laureatów znalazły się dwie polskie firmy.
Przed rozpoczęciem konferencji Microsoft Inspire 2021 firma ogłosiła zwycięzców i finalistów konkursu Partner Roku Microsoft. Tegoroczne zgłoszenia pokazują, jak innowacje tworzone przez partnerów ożywiają technologię Microsoft, wpływając na życie ludzi na całym świecie. Podczas wirtualnej konferencji, która odbyła się 14 i 15 lipca, doceniane zostały osiągnięcia firm ze światowego ekosystemu partnerów Microsoft. W gronie laureatów znalazły się polskie firmy takie jak Billennium oraz TenderHut.
Rok zmian wsparty innowacyjnością
Od ostatniego Microsoft Inspire obserwowaliśmy, jak uczniowie, pracownicy i firmy na całym świecie dostosowywały swoją pracę do nowych okoliczności. Wszystkie rodzaje organizacji przeszły nagłą ewolucję i musiały przystosować innowacyjne technologie do nowych potrzeb klientów. Sposób działania wielu firm i sektorów rynku uległ zmianie w związku z koniecznością cyfrowej transformacji, a każdy etap tej podróży wspierany był przez partnerów Microsoft.
„Nasi partnerzy pokazali zwinność i kreatywność w budowaniu rozwiązań opartych na technologii Microsoft z wykorzystaniem przetwarzania w chmurze i na krawędzi. Jednocześnie sami przechodzili przez te zmiany. Widzieliśmy, jak firmy partnerskie nie tylko wyprzedzają dotychczasowe oczekiwania klientów, ale także wzmacniają społeczności, oferując kreatywne rozwiązania, które pomagają rozwiązywać problemy klientów, społeczności i środowiska.” -podkreślił Microsoft w opublikowanym komunikacie.
W konkursie Partner Roku Microsoft nominowano aż 4400 firm ze 130 krajów w 56 kategoriach.
„Każde zgłoszenie było inspirującym odzwierciedleniem możliwości, jakie przynosi innowacyjne portfolio tworzonych przez nich technologii. Wiele z nich umożliwia osiągnięcie sukcesu i naprawdę pozwala naszym wspólnym klientom budować przewagę rynkową, co sprawia, że wyłonienie najsilniejszych zgłoszeń co roku jest wyzwaniem. To przypomina nam, że partnerzy wspierają naszą misję zwiększenia możliwości każdej osoby i organizacji na świecie, by osiągali więcej – jest to jeden z powodów, dla których każdego roku spotykamy się i celebrujemy sukcesy.” – podkreślono w komunikacie.
Billennium jednym z najlepszych partnerów Microsoft
W tym roku wyróżnienie w kategorii Partner Roku Microsoft odebrała firma Billennium. To wiodący partner Microsoft, którego misją jest unowocześnianie kluczowych procesów biznesowych klientów poprzez migrację do chmury. Realizacja powyższej misji pozwoliła firmie uzyskać ponad 50% wzrostu przychodów z chmury od początku roku. Billennium specjalizuje się w modernizacji aplikacji internetowych, dzięki przeniesieniu ich do Microsoft Azure i jest pierwszym lokalnym polskim partnerem, który osiągnął zaawansowaną specjalizację Azure w tej dziedzinie. W tym samym czasie firma stale rozwija umiejętności swojego zespołu, zdobywając ponad 50 dodatkowych certyfikacji Microsoft w obecnym roku fiskalnym.
„Microsoft jest dla nas od wielu lat jednym z kluczowych partnerów biznesowych i technologicznych. Tytuł Partnera Roku to ogromne wyróżnienie dla Billennium oraz docenienie starań, jakie włożyliśmy w rozwój kompetencji i tworzenie innowacyjnych rozwiązań stanowiących istotną wartość biznesową dla klientów. W ostatnich 12 miesiącach zrealizowaliśmy kilkanaście projektów, m.in. w środowisku Azure, które stanowią świetny przykład wykorzystania zalet architektury chmurowej i z powodzeniem mogłyby zostać zaimplementowane w każdym kraju w Europie. Wierzę, że ta nagroda będzie impulsem do jeszcze bliższej współpracy pomiędzy naszymi firmami i dalszego rozwoju Billennium oraz zaowocuje wieloma wspaniałymi projektami i kolejnymi sukcesami”- powiedział Michał Halagiera, Chief Growth Officer w Billennium.
Billennium jest zaufanym partnerem Microsoft w Polsce we wszystkich segmentach rynku. Dzięki usługom Microsoft Azure firma zaprojektowała nowoczesne, bezpieczne, skalowalne rozwiązania dla polskiego Ministerstwa Finansów. Pomagają one modernizować istniejące procesy i aplikacje w celu wyeliminowania szarej strefy. Skutkuje to rosnącymi wpływami do Skarbu Państwa. Rozwiązania Billennium mają bezpośredni wpływ na satysfakcję obywateli i standard życia w Polsce.
Drugą docenioną firmą z polski jest spółka Holo4Labs należąca do grupy kapitałowej TenderHut, która została wyróżniona w konkursie przez Microsoft tytułem Finalisty Roku w kategorii Mixed Reality. Holo4Labs należąca do Grupy Kapitałowej TenderHut została wyróżniony przez Microsoft w konkursie Global Partner of The Year tytułem Finalisty Roku w kategorii Mixed Reality. Polski Start-up zamierza zrewolucjonizować świat laboratoriów badawczych, poprzez wdrożenie mieszanej rzeczywistości, jako wsparcia zaawansowanych systemów klasy LIMS stosowanych w jednostkach badawczych. Jego rozwiązanie zostało właśnie docenione przez firmę z Redmond. Microsoft co roku przyznaje nagrody spółkom, które wykazują się doskonałością w zakresie innowacji i wdrażania u klientów rozwiązań opartych o ich technologię.
Holo4Labs zostało wyróżnione przez Microsoft w ramach dorocznych nagród dla partnerów z całego świata. Spółka jako pierwsza firma w Polsce została wyróżniona tytułem Oficjalnego Finalisty konkursu Partner of the Year 2021 w kategorii Mixed Reality.
Wyróżnienie przyznawane przez Microsoft w konkursie Global Partner of The Year w kategorii Mixed Reality to ogromny sukces, z którego jest bardzo dumny i za który chciałbym z całego serca podziękować całemu zespołowi Holo4Labs. Tym bardziej cieszy fakt, że Holo4Labs jako pierwsza firma w Polsce zdobyła tytuł Finalisty Roku w kategorii Mixed Reality. Nagroda jest odzwierciedleniem tego, że przyjęta w ramach grupy strategia oparta o zakładanie i akcelerację startupów to właściwy kierunek rozwoju, pozwalający na tworzenia skalowalnych globalnie innowacji i technologii przyszłości. Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem, że Grupa TenderHut jest w stanie tworzyć rozwiązania w obszarach ocenianych jako topowe technologie przyszłości. Taką technologią jest bez wątpienia Mixed Reality, którą Holo4Labs przekuwa w realnie działające rozwiązanie usprawniające i ułatwiające pracę w laboratoriach – mówi Robert Strzelecki, założyciel i prezes zarządu TenderHut SA.
Holo4Labs oferuje rozwiązania do laboratoriów, bazujące na technologiach rzeczywistości rozszerzonej (mixed reality), istotnie usprawniające pracę różnego rodzaju jednostek badawczych. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania Holo4Labs możliwe jest zwiększenie efektywności pracy laboratorium, optymalizacja pracy zdalnej, czy, co obecnie szczególnie istotne, znaczne poprawienie bezpieczeństwa pracy. System pozwala też na zarządzanie urządzeniami laboratoryjnymi i ich kalibrację oraz daje nowe sposoby wprowadzania danych, a także prowadzenia dokumentacji laboratoryjnej. Spółka jest twórcą oprogramowania, działającego na goglach rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2, produkcji Microsoftu.
Docenienie przez Microsoft naszych starań jest dla nas szczególnym wyróżnieniem i przykładem tego jak dostawca usług wspiera innowacje swoich partnerów, tym bardziej, że Holo4Labs zostało zauważone pośród 4 400 innych zgłoszeń. To ogromny sukces, który utwierdza nas w przekonaniu, że technologia Mixed Reality, którą już dziś tworzymy w Holo4Labs, będzie w najbliższych latach jednym z najszybciej rozwijających się rynków – dodaje Przemysław Budnicki, CEO Holo4Labs.
Holo4labs to rozwiązanie laboratoryjne oparte na technologii Microsoft® HoloLens i oprogramowaniu Thermo Scientific™ SampleManager LIMS™ (Laboratory Information Management System). System jest rozwijany w ramach linii laboratoryjnej Grupy Kapitałowej TenderHut. Rozwiązanie umożliwia analitykom wykonywanie zadań z jednoczesnym rejestrowaniem ich działań i danych bezpośrednio w oprogramowaniu SampleManager LIMS podczas pracy.