TCL jedną z pierwszych marek telewizorów, które przeszły test TÜV Rheinland na zgodność z globalną normą cyberbezpieczeństwa ETSI EN 303 645 dla urządzeń IoT.

Firma TCL Electronics otrzymała logo TÜV Rheinland /Privacy By Design, które potwierdza spełnienie standardu cyberbezpieczeństwa ETSI EN 303 645 – czyli pierwszego standardu o zasięgu globalnym opracowanego w celu wspierania podstawy bezpieczeństwa dla konsumenckich urządzeń IoT. TÜV Rheinland z siedzibą w niemieckim Gernmanach jest międzynarodową organizacją zajmującą się testowaniem i certyfikacją.

 

TCL jest w pierwszej grupie marek telewizorów, które pozytywnie przeszły test TÜV Rheinland oparty na normie ETSI EN 303 645 i otrzymały logo TÜV Rheinland /Privacy By Design.

 

 

„Firma TCL jest dumna z faktu, że jest jedną z pierwszych marek telewizyjnych, które otrzymały logo prywatności chronionej TÜV Rheinland. Jest to potwierdzenie przyznane przez szanowaną i niezależną organizację zewnętrzną, że TCL spełnia wymóg normy ETSI EN 303 645” – powiedział Kevin Wang, CEO TCL Industries Holdings Co, Ltd. i TCL Electronics. „Wiele konsumenckich urządzeń IoT i powiązanych z nimi usług przetwarza i przechowuje dane osobowe. Norma EN 303 645 oznacza, że są one zgodne z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych, przy zagwarantowaniu bezpieczeństwa już na etapie projektowania produktu (security by design). Otrzymanie logo potwierdza, że telewizory TCL spełniły wymogi normy ETSI EN 303 645 w zakresie bezpieczeństwa sieci i ochrony prywatności oraz osiągnęły poziom bazowy cyberbezpieczeństwa” – powiedział przedstawiciel TÜV Rheinland.

 

ETSI EN 303 645 określa 13 przepisów dotyczących bezpieczeństwa urządzeń konsumenckich podłączonych do Internetu. Opracowana przez Komitet Techniczny ETSI ds. Cyberbezpieczeństwa (ETSI Technical Committee on Cyber Security) norma ma na celu zapobieganie szeroko rozpowszechnionym i dostrzeganym przez ekspertów od cyberbezpieczeństwa zagrożeniom dla urządzeń inteligentnych. Norma określa, jak zapewnianie bezpieczeństwa informacji musi być wbudowane w urządzenia z kategorii IoT już na etapie ich projektowania, a także stanowi punkt odniesienia dla przyszłych systemów IoT.

 

Norma nie tylko potwierdza, że dany produkt osiągnął wymagany podstawowy poziom bezpieczeństwa informacji, ale także zwiększa świadomość konsumentów w zakresie cyberbezpieczeństwa i ich zaufanie do sposobu przetwarzania danych przez urządzenia z kategorii IoT. Norma EN 303 645 jest oparta na specyfikacji ETSI TS 103 645. Stanowi ona wynik połączenia wiedzy fachowej oraz współpracy specjalistów branżowych, naukowców oraz przedstawicieli administracji centralnej.

 

 

Lenovo globalnym liderem rynku PC w drugim kwartale 2021 roku. Interesujący remis na miejscu czwartym.