Przewidywanie wstrząsów, potencjalnych awarii maszyn górniczych czy stabilizacja pieca zawiesinowego. KGHM zaprasza programistów z całej Polski w ramach wirtualnego hackathonu „CuValley Hack”
Przewidywanie wstrząsów, potencjalnych awarii maszyn górniczych czy stabilizacja pieca zawiesinowego. KGHM zaprasza programistów z całej Polski do kreatywnego rozwiązywania wyzwań w ramach wirtualnego hackathonu „CuValley Hack”. To pierwsze takie wydarzenie organizowane przez miedziowego giganta. Spółka obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia.
Wydarzenie odbędzie się 11-13 czerwca a organizatorzy liczą na otwarte umysły uczestników i niebanalne pomysły specjalistów.
Jestem bardzo ciekaw przebiegu i efektów Hackathonu „CuValley Hack”. To pierwszy hackathon organizowany przez KGHM, a przed uczestnikami stawiamy 3 istotne wyzwania oparte o analizę danych i stworzenie modeli predykcyjnych. Jestem przekonany, że pula nagród 100 tysięcy zł oraz możliwość współpracy z globalnym innowacyjnym gigantem będzie atrakcyjna dla programistów — mówi Marcin Chludziński, Prezes KGHM.
Prezes Marcin Chludziński dodał, że KGHM stawia na innowacje i poszukuje pionierskich rozwiązań.
Jesteśmy otwarci na pomysły spoza KGHM. Pilotażowo uruchamiamy program Dolina Miedziowa, aby ułatwić dialog z innowatorami i startupami. Hackathon jest jednym z elementów programu – podkreśla prezes KGHM.
40-godzinny maraton programowania
Uczestnicy CuValley Hack będą programować przez 40 godzin, by stworzyć inspirujące i praktyczne projekty związane z miedzią. Działania kreatywnych ochotników skupią się na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej. W praktyce wypracowane rozwiązania mają zmniejszyć poziom awaryjności w maszynach SMG, ustabilizować pracę pieca zawiesinowego oraz wspomóc predykcję wstrząsów. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach, na stronie internetowej hackathonu.
CuValley Hack — w zasięgu Twojej klawiatury
Żeby dołączyć do hackathonu, wystarczy zarejestrować się na wydarzenie. Pierwszych stu potwierdzonych uczestników otrzyma GiftPack – niespodziankę. Uczestnicy CuValley Hack mogą pracować nad pomysłami w pojedynkę lub z zespołem. Osoby/drużyny z najlepszymi projektami w danej kategorii wystąpią na wirtualnej scenie i wezmą udział w sesji Q&A na żywo.
Dołącz do hackathonu i czerp wiedzę!
CuValley Hack to nie tylko hackathon — to również bogata agenda webinarów tematycznych, talki prowadzone przez Keynote Speakerów oraz potężna dawka wiedzy w pigułce. Wszystko to ma służyć za inspirację uczestnikom wydarzenia. Nie zabraknie także dodatkowych aktywności, konkursów i networkingu.
Dlaczego miedź jest ważna?
Miedź znajduje szerokie zastosowanie w przeróżnych sektorach gospodarki i odgrywa kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych gałęzi przemysłu. To podstawa energetycznej innowacji, zwłaszcza tzw. zielonej energii, która dziś odpowiada za aż ¼ światowej energetyki. Zapotrzebowanie na wyjątkowe właściwości miedzi rośnie, przy czym jej zasoby naturalne są stosunkowo małe.
Polska jest jednym z najważniejszych na świecie krajów pod względem zasobności złóż miedziowych, a za sprawą KGHM również wydobycia czerwonego metalu.
https://itreseller.pl/huawei-zacheca-do-wspolpracy-publiczno-prywatnej-na-rzecz-odbudowy-zaufania-do-technologii/