Dynamiczny wzrost Snowflake w Polsce, dokonano akwizycji zespołu inżynierów polskiego software house’u Pragmatists.
Snowflake dokonał akwizycji zespołu inżynierów polskiego software house’u Pragmatists, zajmującego się tworzeniem oprogramowania na zamówienie. Struktura polskiego oddziału Snowflake zwiększyła się tym samym o niemal trzydziestu specjalistów.
To kolejny krok spółki na drodze do szybkiej rozbudowy powstałego w zeszłym roku globalnego zespołu R&D w Polsce. Snowflake, po przejęciu specjalistów z Pragmatists, zatrudnia nad Wisłą blisko 100 inżynierów. Jedną z przyczyn szybkiego wzrostu firmy jest wzrost zapotrzebowania na usługi z zakresu data marketplace. Szacuje się, że do 2030 roku, ponad milion organizacji na całym świecie będzie monetyzować swoje zasoby danych, zarabiając w ten sposób ponad 3,6 biliona dolarów. Tylko kwartale fiskalnym, który zakończył się 30 października 2021, firma Snowflake odnotowała 44,3 mln dolarów przychodu w samym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). To wzrost o 174 proc. rok do roku.
Snowflake – firma oferująca Chmurę Danych – otworzyła w zeszłym roku w Warszawie globalne centrum programistyczne. Spółka, za sprawą przejęcia zespołu Pragmatists, wzbogaciła się o zespół około 30 doświadczonych inżynierów. Tym samym w warszawskim biurze Snowflake pracuje już niemal 100 specjalistów od chmury danych.
– Zespół Pragmatists charakteryzuje kultura pracy projektowej bardzo zbliżona do naszej. Nowi specjaliści przynoszą do Snowflake ogromny bagaż doświadczeń wynikający z pracy nad projektami dla wielu organizacji w Europie i Ameryce Północnej. To wzmocnienie zespołu umożliwi nam jeszcze szybszy rozwój polskiego oddziału. Już teraz warszawski team jest jednym z zespołów rozwijających usługę Snowflake Data Marketplace, w ramach której klienci mają dostęp do niemal tysiąca rekordów danych oraz usług od setek dostawców – komentuje Grzegorz Kapusta, dyrektor ds. inżynierii i szef warszawskiego biura Snowflake.
Dane paliwem Snowflake
Szybko rosnący popyt na usługi Snowflake, szczególnie z zakresu wymiany danych między biznesami, przyczynia się do skokowego wzrostu znaczenia polskiego zespołu w globalnej strukturze. Warszawski team, liczący teraz już niemal 100 wyspecjalizowanych inżynierów, rozwija nie tylko Snowflake Data Marketplace, ale również takie usługi jak Snowflake Connectors (obecnie na etapie private preview).
– Nasz zespół zajmuje się rozwojem konektorów Snowflake, które umożliwiają natywną integrację Chmury Danych Snowflake z kluczowymi aplikacjami innych firm, narzędziami partnerskimi i frameworkami. Te natywne konektory znacząco upraszczają sposób, w jaki nasi klienci mogą pobierać dane z aplikacji i systemów do Snowflake, skracając jednocześnie czas potrzebny na integrację danych z wielu tygodni do zaledwie kilku minut – wyjaśnia Grzegorz Kapusta.
Polski zespół rozwija również zbiór narzędzi zapewniających bieżące wsparcie dla wielu obszarów, w tym platformy billingowej i monetyzacyjnej, operacji w ramach marketplace oraz tych dotyczących wsparcia i sprzedaży. Specjaliści z warszawskiego centrum programistycznego dbają o szybki i w pełni bezpieczny rozwój platformy Snowflake.
Snowflake nieustannie wprowadza kolejne udoskonalenia i nowe opcje ułatwiające prace w ramach Chmury Danych (Data Cloud). Pod koniec zeszłego roku, podczas Snowday, firma udostępniła integrację z językiem programowania Python (obecnie na etapie private preview) w ramach oferty Snowpark. W wyniku niedawno ogłoszonego partnerstwa z Anacondą użytkownicy Snowflake mogą teraz bezproblemowo uzyskać dostęp do jednego z najpopularniejszych ekosystemów bibliotek open source Pythona, bez konieczności ręcznej instalacji i zarządzania zależnościami pakietów. Integracja może zwiększyć produktywność programistów Pythona. Niedawno uruchomiony program Snowpark Accelerated Program firmy Snowflake zapewnia zaś klientom dostęp do wielu gotowych funkcji partnerskich i integracji bezpośrednio z ich konta Snowflake.
Licytuj naszą aukcję dla WOŚP – Zaproszenie do udziału w programie „IT Reseller TV – Liderzy Branży”