Bitpanda przejmuje brytyjską spółkę Trustology i wprowadza usługi powiernicze dla portfeli kryptowalut.

Bitpanda ogłosiła dziś pierwszą w swojej historii akwizycję – przejęcie brytyjskiego fintechu Trustology.  Ten działający pod nadzorem brytyjskiego regulatora (FSA) dostawca instytucjonalnych portfeli kryptowalutowych będzie przekształcony w Bitpanda Custody. Tworzony przez Bitpanda podmiot skupi się na oferowaniu bezpiecznej, zaawansowanej i działającej w zgodzie z regulacjami platformy do przechowywania kryptowalut dla klientów detalicznych i instytucjonalnych.

Bitpanda Custody będzie od początku sprawować pieczę nad własnymi aktywami Bitpandy w ramach wszystkich obszarów jej działalności – co uczyni podmiot jednym z największych powierników aktywów cyfrowych na świecie.

 

– Zespół Trustology zbudował wyjątkową technologię powierniczą i jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać ich w Bitpanda. Wszystko, co robimy, jest napędzane przez przekonanie, że technologia blockchain i aktywa cyfrowe głęboko przekształcą ekosystem finansowy. Wierzymy, że w efekcie tych zmian ludzie na całym świecie będą mogli sami decydować o swojej przyszłości finansowej. Bitpanda Custody przybliża nas o krok do zbudowania wiodącej, w pełni regulowanej i bezpiecznej cyfrowej platformy inwestycyjnej dla wszystkich, zarówno inwestorów początkujących, jak i profesjonalistów. Możemy teraz zapewnić klientom detalicznym światowej klasy bezpieczeństwo przechowywania cyfrowych aktywów, a nasi klienci instytucjonalni skorzystają z innowacyjnych rozwiązań depozytowych – mówi Eric Demuth, CEO i współzałożycieli Bitpandy

 

Na bazie licencji brytyjskiej i austriackiej, posiadanych obecnie przez obie spółki, Bitpanda Custody będzie mogła świadczyć usługi powiernicze w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Tym samym Bitpanda znacznie rozszerza zakres usług świadczonych klientom i partnerom. Powstanie Bitpanda Custody jest pierwszym krokiem do uruchomienia oferty Prime Brokerage w ramach profesjonalnej platformy handlowej Bitpanda Pro. W jej zakresie wprowadzony zostanie nowatorski model opłat, mający na celu obniżenie kosztów depozytu do zera dla klientów, którzy aktywnie handlują na giełdzie, a wkrótce także na rynku pozagiełdowym, którego uruchomienie Bitpanda planuje.

 

– Jest to wielki krok dla nas jako firmy, a w szczególności dla Bitpanda Pro. Powołanie Bitpanda Custody to element naszej strategii oferowania w pełni kompleksowego zestawu usług dla klientów. W ostatnim czasie zainwestowaliśmy wiele w rozwój giełdy Bitpanda Pro, jak i poprawę płynności. Naszym celem jest konkurowanie z największymi giełdami w zakresie możliwości realizacji transakcji. Teraz koncentrujemy się na zwiększaniu zasięgu i przyciąganiu większej liczby klientów do naszych systemów. Co ważne, odchodzimy od modelu wyceny opłat w zależności od wartości przechowywanych aktywów w portfelu.  Mamy ambitne plany i intensyfikujemy wysiłki w celu wprowadzenia na rynek nowych produktów, bazując między innymi na funkcjonalności DeFi firmy Trustology – mówi Joshua Barraclough, CEO Bitpanda Pro.

 

– Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że dołączamy do Bitpandy i jej misji. Niezależnie od tego, czy jesteś dostawcą usług korzystającym z naszej platformy automatyzacji portfela, inwestorem instytucjonalnym DeFi, czy emitentem tokenów – otrzymasz szersze wsparcie w zakresie kryptowalut i regulacji, wyższą ochronę ubezpieczeniową, certyfikat SOC2, a także konkurencyjny model cenowy – dodaje Alex Batlin, założyciel Trustology.

Założona w Austrii w 2014 roku przez Erica Demutha, Paula Klanscheka i Christiana Trummera Bitpanda zaczynała jako firma umożliwiająca handel kryptowalutami. Od tego czasu stała się pierwszym austriackim jednorożcem oraz rozwinęła się we wszechstronną platformę inwestycyjną. Dziś daje każdemu użytkownikowi swobodę i elastyczność w inwestowaniu w to, w co wierzy: akcje ułamkowe (bez prowizji), kryptowaluty lub metale szlachetne. Bitpanda obecnie (po przejęciu) ponad 700 pracowników w dziesięciu biurach, z główną siedzibą w Wiedniu.

Od grudnia 2020 roku Bitpanda rozwija centrum innowacji i technologii w Krakowie. Tamtejszy zespół, który liczy dziś ponad 70 osób odpowiada m.in. za integrację płatności w ramach platformy oraz wiele innych projektów rozwojowych firmy.

 

Czego potrzebuje dziś reseller? Ingram Micro odpowiada w najlepszy możliwy sposób, robiąc krok dalej!