W akceleratorze eduLAB już jutro ruszają wirtualne dni otwarte dla startupów edTech i ecoTech.
Między 6 a 8 kwietnia br. odbędą się wirtualne dni otwarte eduLAB organizowane dla startupów i inicjatorów pomysłów w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych z dziedziny ekologii oraz edukacji. Udział w warsztatach jest bezpłatny, wystarczy tylko się zarejestrować. Dla uczestników to nie tylko szansa na zweryfikowanie swojego pomysłu. Pomysły i zespoły z największym potencjałem mają szansę na dalszą współpracę z akceleratorem.
Akcelerator eduLAB działa już od pięciu lat. Koncentruje się głównie na rozwiązaniach z zakresu edTech, ale obserwuje i inwestuje również w rozwiązania w obszarach pokrewnych. Od 2017 roku eduLAB zweryfikował i ocenił potencjał ponad 700 pomysłów. Ze wsparcia akceleratora obecnie korzysta 17 startupów na różnym poziomie rozwoju. Połowa z nich otrzymała kolejną rundę finansowania i swoimi produktami planuje podbić zagraniczne rynki.
Organizowane pomiędzy 6 a 8 kwietnia wirtualne warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają pomysł na rozwijanie firmy wykorzystującej innowacyjne rozwiązania technologiczne związane z ekologią, ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem, edukacją w ekologii oraz z edukacją, w tym grywalizacją czy tworzeniem narzędzi do zarządzania szkołą i placówkami oświatowymi.
Od dawna wspieramy rozwijanie pomysłów z dziedziny edTech. Wierzymy, że innowacje w tych dziedzinach są konieczne i bardzo potrzebne. Wiemy także, że wielu młodych ludzi ma niesamowite pomysły w tym zakresie. Czasem nawet nie wiedzą, że mogą przyczynić się do technologicznego przełomu. Dlatego organizujemy dni otwarte, które mają nie tylko dać uczestnikom możliwość opowiedzenia o swoich pomysłach, ale także pozwolą na ich wstępną weryfikację pod kątem potencjału i dalszego rozwoju. – mówi Judyta Węgłowska, Business Development Director w eduLAB.
Jak wziąć udział?
Wystarczy wypełnić formularz na www.edulab.io/dni-otwarte/ i wysłać zgłoszenie.
Uczestnicy dni otwartych dowiedzą się w trakcie ich trwania jak działają program akceleracyjny eduLAB, jakie warunki trzeba spełnić, aby do niego przystąpić, jaki zakres wsparcia i poziom finansowania oferuje. Będą mogli także opowiedzieć o swoich pomysłach, skonsultować projekt biznesowy i sprawdzić jego potencjał.
Cyfrowa transformacja edukacji oraz technologiczne wsparcie obszarów związanych z ochroną klimatu to obszary, którym przyglądamy się ze szczególną uwagą i w których nadal jest dużo miejsca na innowacje. Nasz program akceleracyjny jest szansą na rozwój i komercjalizację najciekawszych pomysłów. – dodaje Łukasz Czernecki, prezes zarządu eduLAB, wiceprezes EUVIC.