Grupa Stelmet wybrała infrastrukturę danych HPE Alletra do hostingu wszystkich swoich danych produkcyjnych i administracyjnych
Grupa Stelmet wybrała infrastrukturę danych HPE Alletra do hostingu wszystkich swoich danych produkcyjnych i administracyjnych, tym samym zyskując natywne dla chmury i uproszczone środowisko pamięci masowej, które dostosowywuje się do dynamicznych zmian produkcyjnych firmy.
Nowe rozwiązanie platformy danych dodatkowo umożliwia firmie Stelmet szybkie skalowanie w miarę rozwoju biznesu, a także inteligentne przechowywanie, przetwarzanie i ochronę danych w oparciu o sztuczną inteligencję.
Najefektywniejsze korzystanie z danych w dowolnej konfiguracji
Stelmet produkuje i dystrybuuje pelet drzewny oraz różne wyroby drewniane, służące ogradzaniu, wyposażaniu i zdobieniu ogrodów i wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych. Spółka prowadzi działalność od 25 lat i sprzedaje 2600 wzorów w ponad 25 krajach. Dzięki zdolności do realizacji dużych zamówień, szerokiemu zasięgowi geograficznemu i krótkim terminom realizacji, Stelmet stał się wiodącym dystrybutorem dla największych sprzedawców detalicznych drewnianych elementów architektury ogrodowej w Europie. Dla utrzymania tej pozycji, wsparcia dalszego rozwoju oraz płynnego wprowadzania nowych produktów do swojej oferty, Stelmet potrzebował nowego systemu infrastruktury danych, zapewniającego maksymalną wydajność obsługi danych i niezakłócone zarządzanie.
„Jako dynamicznie rozwijająca się firma, inwestujemy w technologie, które są w stanie zaspokoić nasze potrzeby nie tylko dzisiaj, ale też jutro i za parę lat” – mówi Rafał Ciepliński, Dyrektor IT z firmy Stelmet. „Posiadając rozbudowany harmonogram produkcyjny oraz dużą sieć dystrybucyjną, każdego dnia generujemy ogromną ilość danych. W związku z tym, potrzebujemy inteligentnej i skalowalnej infrastruktury, która jest w stanie skutecznie przechowywać, zarządzać i przetwarzać nasze dane”.
Stelmet wybrał HPE Alletra, platformę pamięci masowej, która pozbywa się złożoności i izolacji (silosów) danych charakterystycznych dla konwencjonalnych środowisk chmury hybrydowej oraz pozwala użytkownikom na jak najbardziej efektywne korzystanie z danych. Platforma HPE Alletra, opracowana dla wszystkich aplikacji, od tradycyjnych po nowoczesne, zapewnia elastyczność architektury i zalety chmury wszędzie, gdzie przechowywane są dane – w konfiguracjach lokalnych, brzegowych czy też chmurowych.
Zapobieganie problemom, poprawa wydajności i optymalizacja wykorzystania zasobów
Dzięki ujednoliconemu oraz inteligentnemu zarządzaniu danymi za pomocą jednej konsoli, Stelmet jest w stanie błyskawicznie reagować na każde zapotrzebowanie oraz zoptymalizować i usprawnić złożone bazy danych, pozbywając się tak zwanych silosów. W rezultacie firma jest w stanie znacznie przyspieszyć usługi oparte na infrastrukturze informatycznej, a także uwolnić zasoby, które dotychczas zajęte były utrzymaniem, aktualizacją i dostrajaniem pamięci masowych w odizolowanych lokalizacjach.
Co więcej, oparta na sztucznej inteligencji platforma HPE Alletra przewiduje i zapobiega problemom zanim zdążą one nastąpić, a także przesyła sugestie dotyczące poprawy wydajności i optymalizacji zasobów. Dzięki wsparciu programu HPE Timeless Storage, Stelmet może zapomnieć o nieplanowanych przestojach, przeprowadzaniu gruntownej modernizacji i modelach cenowych uzależnionych od funkcji. Pamięć zawsze będzie aktualna dzięki modernizacji technologii co trzy lata — lub wcześniej, jeśli okaże się to konieczne. Pozwala to nie tylko na utrzymanie przewidywalności kosztów pamięci masowej i eliminuje okresowe cykle zakupu pamięci, ale także umożliwia całkowite wyeliminowanie kosztownych operacji budowania infrastruktury od początku.
”Dzięki inteligentnej platformie HPE Alletra, nasi klienci odchodzą od skomplikowanego i czasochłonnego procesu zarządzania infrastrukturą i mogą skoncentrować się na dostarczaniu nowych usług wspierających innowacje i rozwoju biznesu” – mówi Marek Kwiatkowski, Business Development Manager w HPE Polska. „Stelmet przeszedł od posiadania i utrzymywania infrastruktury danych do rozwiązania, w którym po prostu uzyskuje dostęp do danych i je wykorzystuje. Podejście takie stanowi wielkie usprawnienie dla stale rosnącego przedsiębiorstwa Teraz firma ma więcej czasu oraz zasobów dostępnych na żądnie, dla spełnienia nowych wyzwań biznesowych”.