Lenovo wprowadza nowe serwery i pamięci masowe. To największe portfolio data center dotąd.
Firma Lenovo ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych serwerów i pamięci masowych z najnowszymi procesorami AMD, Intel i systemów opartych na ARM, a także nowej, ujednoliconej platformy zarządzania oprogramowaniem w chmurze. To łącznie ponad 50 nowych i ulepszonych produktów, rozwiązań i usług.
Firma wykorzystała 30. rocznicę swojej infrastruktury ThinkSystem, aby zaprezentować nowe rozwiązania dla centrów danych, w tym następną generację produktów serwerowych ThinkSystem, ThinkAgile i ThinkEdge. Nowe produkty są częścią portfolio Lenovo Infrastructure Solutions V3. Zapowiedziane na wydarzeniu Lenovo ThinkInnovation, nowe serwery, będą wyposażone w najnowsze procesory Intel Sapphire Rapids i nowe układy AMD EPYC Genoa. Wśród nowości pojawią się także serwery oparte na procesorach ARM, jednak te pojawią się jedynie na rynku chińskim.
Lenovo poinformowało także, że od 1992 roku sprzedało ponad 24 miliony serwerów, co stanowi statystykę obejmującą działalność IBM w dziedzinie x86 przed przejęciem marki przez Lenovo w 2014 roku.
Nowe produkty i rozwiązania koncentrują się na akceleracji cyfrowej, obliczeniach brzegowych, rozwiązaniach chmurowych i hybrydowych, serwerach i superkomputerach. Przetwarzanie brzegowe — w połączeniu z chmurą i narzędziami takimi jak uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, 5G, blockchain i IoT — wyznacza nowy trend we wszystkich sektorach. IDC przewiduje, że do 2023 r. ponad 50% nowej infrastruktury IT zostanie wdrożonych na urządzeniach brzegowych, podczas gdy Gartner dodaje, że 75% danych generowanych przez przedsiębiorstwa będzie tworzonych i przetwarzanych poza tradycyjnymi scentralizowanymi centrami danych lub chmurą. Oznacza to w praktyce epokę silnie skupioną na edge computing.
Firma zaprezentowała również nową platformę zarządzania oprogramowaniem w otwartej chmurze, XClarity One, która łączy Truscale Infrastructure-as-a-Service (Iaas), Management-as-a-service i Smarter Support w ujednolicony portal dla klientów. Lenovo twierdzi, że nowa platforma zaoferuje klientom model płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem, który pozwoli klientom dostosować miejsce, w którym znajdują się dane zarządzania – zarówno publiczne, jak i prywatne – w hybrydowych środowiskach wielochmurowych.
„Lenovo XClarity to nasza najbardziej zaawansowana, oparta na chmurze ujednolicona platforma zarządzania oprogramowaniem, która integruje pomiary rzeczywistej skali, zdalne wdrażanie, oprogramowanie do zautomatyzowanej orkiestracji i inteligentniejsze analizy wsparcia obejmujące wszystkie nasze produkty od brzegów po chmurę” — powiedział Kirk Skaugen, wiceprezes i prezes Lenovo Infrastructure Solutions Group.
Lenovo zaprezentowało również nową generację chłodzenia wodnego Neptune i usług kompensacji CO2, aby wspierać firmy w ich wysiłkach na rzecz zerowej emisji dwutlenku węgla, redukcji zużycia energii i lepszej wydajności przy jednoczesnym zapewnieniu zrównoważonego rozwoju. Nowe usługi Lenovo TruScale Sustainability oferują wykorzystanie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem. Zapobiega to nadmiernej alokacji i wspiera zmniejszone zużycie energii. Nowy Lenovo Neptune to już kolejna, piata generacja systemu chłodzenia cieczą – ma przynieść 40% zmniejszenie zużycia energii i kosztów oraz zero hałasu.