Zobacz, jak ChatGPT będzie wyglądał jako część Microsoft Bing
Słyszeliśmy już wiele plotek, że innowacyjne narzędzie AI ChatGPT ma zostać w niedalekiej przyszłości zaimplementowane w wyszukiwarce Microsoft Bing, a teraz mamy wyciek informacji o tym, jak ta integracja może faktycznie działać i prezentować się w przeglądarce.
Student i projektant Owen Yin w jakiś sposób uzyskał dostęp do nadchodzącej aktualizacji i był w stanie przetestować ją przez pewien czas, zanim został odcięty. Jeśli już korzystaliście z ChatGPT, interfejs będzie znajomy: na ekranie pojawia się zachęta, by poprosić o informacje lub pomoc w dowolnej sprawie.
Użytkownik ma 1000 znaków do wykorzystania, najwyraźniej. Jednym z przykładów pokazanych na zrzutach ekranu Yin jest znalezienie pomysłów na twórczość i rękodzieło dla niemowlaka przy użyciu konkretnych materiałów — to rodzaj zapytania, w którym ChatGPT jest doskonały, a tradycyjna wyszukiwarka jak Google, już niekoniecznie.
Bing's ChatGPT integration just appeared for me. Replaces the search bar with a composer for natural-language questions pic.twitter.com/NxZ0k9O92C
— Owen Yin (@Owen_Yin) February 3, 2023
Bing z dodanym ChatGPT powie Ci również skąd pochodzi informacja: zobaczysz listę źródeł, trochę jak w Wikipedii, pod odpowiedziami. Oznacza to, że możesz sprawdzić, czy to, co mówi ChatGPT jest dokładne, przynajmniej do pewnego stopnia.
Konwencjonalne wyniki wyszukiwania nie znikną całkowicie, według tego przecieku. Będą one dostępne na osobnym ekranie. Gdzie będziemy się mogli na nie przełączyć i korzystać z tego starszego trybu listy.
Bardziej konwersacyjne podejście, jak to oferowane przez ChatGPT, oferuje jednak dużo więcej precyzji i dostosowania. Możesz na przykład użyć silnika AI do napisania przemówienia ślubnego lub zaplanowania podróży na własną rękę, udoskonalając wyniki za pomocą języka naturalnego, a nie tylko szukając pomysłów na przemówienia lub trasy podróży w Internecie.
Microsoft podobno chce dodać możliwości ChatGPT także do swojego pakietu Office, zapewniając pomoc przy redagowaniu listów, budowaniu slajdów PowerPoint i pisaniu e-maili. W niedalekiej przyszłości wszyscy będziemy w dużo większym stopniu polegać na sztucznej inteligencji.