MWC 2023: Huawei stawia na rozwój technologii wspierających digitalizację w duchu multi-cloud

Firmy na całym świecie mierzą się z wyzwaniami w zakresie efektywnego zarządzania sieciami, jakością połączeń czy bezpieczeństwem centrów danych i mocą obliczeniową. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynkowe, podczas Mobile World Congress 2023, Huawei wprowadził serię nowych, zaawansowanych rozwiązań dyskowych, sieciowych oraz chmurowych do budowy uproszczonych sieci i efektywnych centrów danych w erze multi-cloud. 

Łączność jest kluczowa dla sprawnej digitalizacji różnych obszarów gospodarki, a sieci są podstawą zwiększonej łączności. Huawei konsekwentnie pomaga przedsiębiorstwom w budowaniu inteligentnych sieci w chmurze z wykorzystaniem uproszczonej architektury ICT i energooszczędnymi funkcjami, maksymalizując w ten sposób cyfrową produktywność. Chcąc dalej budować infrastrukturę sieciową nowej generacji, Huawei ogłosił szereg nowych rozwiązań sieciowych:

  • Inteligentny kampus: Huawei redefiniuje sieci kampusowe i wprowadza na rynek flagowy przełącznik rdzeniowy nowej generacji CloudEngine S16700, pierwszy AP Wi-Fi 7 klasy korporacyjnej AirEngine 8771-X1T, wraz z pierwszym produktem 50G PON OLT i terminalem optycznym
  • Intuicyjne rozwiązania oddziałowe:Huawei wprowadza na rynek pierwsze w branży, uproszczone hiperkonwergentne rozwiązanie oddziałowe.
  • Single OptiX: Huawei wprowadza na rynek pierwszy w branży produkt typu end-to-end optical service unit (OSU).
  • Cloud WAN:Huawei definiuje zupełnie nową sieć WAN w chmurze i wprowadza na rynek inteligentne routery z serii NetEngine 8000 w pełni skonfigurowane do współpracy w ramach infrastruktury chmurowej.

 

„Archimedes, wielki grecki fizyk, powiedział kiedyś: „dajcie mi punkt oparcia, a poruszę Ziemię”. Technologia cyfrowa jest dla nas właściwym miejscem, aby pomóc światu przejść pełną digitalizację. Huawei skupia się na łączności, mocach obliczeniowych, chmurze i innych technologiach, by cały czas inspirować rozwój innowacji napędzających cyfrową transformację gospodarki. Razem zbudujemy w pełni połączony, inteligentny świat.” – powiedział Bob Chen, wiceprezes Huawei Enterprise BG.

 

Infrastruktura dla bardziej efektywnej przyszłości  

W epoce gospodarki opartej na danych, poza wydajnymi sieciami, pamięci masowe i moce obliczeniowe stały się jednym z podstawowych zasobów strategicznych przedsiębiorstw. Huawei rozwija szereg technologii dla centrów danych i pomaga przedsiębiorstwom radzić sobie z zagrożeniami, zapewniając najwyższą jakość usług obliczeniowych oraz sprawiając, że centra danych są bardziej ekologiczne, niezawodne i wydajne. Dla dużych przedsiębiorstw Huawei wprowadził właśnie pierwsze w branży wielowarstwowe rozwiązanie ochronne DC Ransomware, oparte na współpracy sieci i pamięci masowych, pierwszy w branży zunifikowany produkt DC DR z pamięcią masową i optyczną koordynacją połączeń (SOCC) oraz CloudEngine 16800-X, który jest pierwszym w branży przełącznikiem DC zaprojektowanym dla zróżnicowanej mocy obliczeniowej. Dla MŚP Huawei wprowadził z kolei nowe OceanStor Dorado 2000 i OceanProtect X3000, które są pierwszymi w branży pamięciami masowymi opartymi na architekturze active-active.

 

„Firmy ICT ze względu na przejście od tradycyjnych usług w stronę nowych rozwiązań stoją dziś przed trzema głównymi wyzwaniami związanymi z pamięciami masowymi, takimi jak: wideo, big data i chmura. Według badania FLEXERA 2022 State of the Cloud, 89% przedsiębiorstw korzysta dziś z wielu platform chmurowych, a nowe aplikacje, takie jak rozproszone bazy danych i big data, przeżywają rozkwit. Masowo nieustrukturyzowane dane stają się czynnikiem decydującym o produkcji, a dzisiaj aż 80% nowych danych jest nieustrukturyzowanych.” ​- zaznaczył w swoim wystąpieniu podczas MWC2023, Dr Peter Zhou, Prezydent Huawei IT Product Line.

 

Udział tzw. zimnych danych w zasobach firm przekracza dziś 70%, co wymaga taniej archiwizacji. W odpowiedzi na to wyzwanie Huawei wprowadził na rynek pamięć masową Blu-ray, która ma dłuższą żywotność i zmniejsza całkowite koszty utrzymania o 70%. Centra danych i chmury operatorów zazwyczaj przyjmują architekturę „serwer + dysk lokalny”. Powoduje to wysokie koszty migracji danych i trzykrotne koszty utrzymania ogólnej przestrzeni dyskowej. Aby rozwiązać ten problem, Huawei wprowadził rozwiązanie OceanDisk, pierwszą w branży pamięć masową dla architektury bezdyskowej z technologiami odsprzężonej pamięci masowej i obliczeniowej oraz systemową redukcją danych, która zmniejsza zużycie przestrzeni dyskowej i energii o 40%.

 

Wsparcie dla epoki multi-cloud

Aby podążać za trendami w rozwoju chmury, Huawei ogłosił podczas MWC 2023 rozwiązanie multi-cloud storage, które wspiera inteligentny cross-cloud data tiering i ujednolicony cross-cloud data view. Rozwiązanie to realizuje swobodny przepływ danych przez chmury, co chroni istniejące inwestycje klientów i pomaga osiągnąć najniższy wskaźnik TCO. Rozwiązanie to łączy się również z platformą kontenerową, aby zapewnić możliwość wdrażania aplikacji w różnych chmurach, co pomaga klientom łatwo wdrażać nowe usługi.

Cloud Container Instance (CCI) to bezserwerowa usługa kontenerowa, która pozwala użytkownikom uruchamiać skonteneryzowane aplikacje bez tworzenia lub zarządzania serwerami w chmurze lub zasobami bazowymi. Dzięki CCI nawet dziesięciokrotny wzrost ruchu nie stanowi już wpływu na usługi lub systemy. Huawei ogłosił również start nowych globalnych rozwiązań: Landing Zone oraz Cloud on Cloud.

Landing Zone to skalowalne rozwiązanie, wspierające automatyzację usług B2B dla operatorów telekomunikacyjnych. Rozwiązanie oferuje warstwowe zarządzanie zasobami chmurowymi, projektowanie uprawnień, grupowanie danych, audyt zgodności i zarządzanie procesami finansowymi. Aby pomóc operatorom w ekspansji rynkowej, Huawei udostępni im także platformę Cloud on Cloud. Operatorzy mogą teraz w pełni wykorzystać usługi, technologie, ekosystemy i zasoby sprzedażowe platformy, wraz z własnymi wiodącymi w branży sieciami. Dostęp do kompleksowej obsługi serwisów w chmurze poprzez odsprzedaż, można dostosować do własnych potrzeb.

W przyszłości Huawei będzie nadal inwestować i wprowadzać innowacje, współpracując z globalnymi klientami i partnerami w celu głębokiej integracji ICT, przyspieszenia transformacji cyfrowej i promowania rozwoju gospodarki cyfrowej. Steven Zhu, prezes działu rozwoju partnerów w Huawei Enterprise BG, podsumował, że Huawei zobowiązuje się do ścisłej współpracy z partnerami, aby wzajemnie się uzupełniać i motywować do proaktywnego wspierania klientów i całego społeczeństwa.

 

Jak szybko dotrzeć ze swoją ofertą do klientów biznesowych? O atutach ALSO BiznesLink rozmawiamy Aleksandrą Adaszewską z ALSO oraz Mariuszem Furmaniakiem z firmy Pretor