Chmura hybrydowa w ofercie Komputronik Biznes – HPE GreenLake uniwersalne rozwiązanie dla każdego rodzaju biznesu

Zmieniające się warunki ekosystemu biznesowego pociągają za sobą konieczność szybkiego dostrajania się do bieżącej aury. Taką modalność, niezbędną do sprawnego i wydajnego prowadzenia przedsiębiorstwa, oferuje chmura hybrydowa, której idealnym przykładem jest HPE GreenLake, znajdujący się m.in. w ofercie Komputronik Biznes.

 

Czym jest chmura hybrydowa?

Pod tym określeniem kryje się rodzaj przetwarzania w chmurze spajający chmurę prywatną lub systemy lokalne z chmurą publiczną. Jej zadaniem jest umożliwienie (wykonywanego często w sposób intuicyjny) przenoszenia aplikacji i innych danych między tymi tymi środowiskami.

Chmury hybrydowe obejmują również obciążenia brzegowe. Co ciekawe, przenoszą one moc obliczeniową chmury bliżej miejsca, w którym są magazynowane dane – np. do urządzeń IoT (ang. Internet of Things). Co zyskuje się dzięki przenoszeniu obciążenia na brzeg sieci? Przede wszystkim chodzi o możliwie jak największe skrócenie czasu, w którym urządzenia komunikują się z chmurą. To rozwiązanie pozwala, poza zmniejszeniem opóźnień, na wydłużenie czasu niezawodnego działania w trybie offline.

Wybór chmury hybrydowej dla przedsiębiorstwa najczęściej motywowany jest takimi przesłankami jak wymagania dotyczące uniezależnienia danych czy korzystanie z możliwie największej liczby benefitów będących skutkiem inwestycji w technologię lokalną.

 

Zalety chmury hybrydowej

Połączenie usług zainstalowanych lokalnie oraz usług świadczonych w chmurze prywatnej i w chmurze publicznej daje możliwość funkcjonowania w elastycznym środowisku, które można dostosować do konkretnych potrzeb.

Chodzi przede wszystkim o zapotrzebowanie na obliczenia i przetwarzanie, które ulega zmianom, a dzięki przetwarzaniu w chmurze hybrydowej firmy mogą bezproblemowo skalować swoją infrastrukturę lokalną w górę w chmurze publicznej, aby obsłużyć dowolny wzrost zapotrzebowania bez konieczności udostępniania swoich centrów danych innym firmom. Tym samym chmura hybrydowa pozwala osiągnąć równowagę pomiędzy pozostawieniem swoich usług IT w zasobach lokalnych i przenoszeniem ich do chmury publicznej.

 

Chmurowe dobre praktyki

Jak wygląda dobrze zrealizowana chmura hybrydowa?

  • Po pierwsze charakteryzuje ją spójne podejście do zarządzania wszystkimi aplikacjami i obciążeniami.
  • Drugą sprawą jest umożliwienie natychmiastowego dostępu do zasobów i analiz umożliwiających szybkie wprowadzanie innowacji. Jest to oczywiste, gdy pomyślimy o przeprowadzaniu wszelkich “operacji” na już funkcjonującym systemie.
  • Po trzecie niezwykle ważny w realizacji chmury jest aspekt widoczności, zgodności z przepisami i kontrola nad całą infrastrukturą IT.

Rozwiązaniem spełniającym wszystkie te wymagania jest HPE GreenLake – rozwiązanie uniwersalne dla każdego rodzaju biznesu.

Mimo wielu swoich zalet środowisko chmury może jednak nastręczać pewnych trudności i problemów operacyjnych, które są w stanie opóźnić transformację cyfrową. Bezpieczeństwo, zarządzanie wykorzystaniem chmury i nadzór to trzy najważniejsze wyzwania dla każdej organizacji próbującej zgłębić temat. Na strategię stosowania chmury hybrydowej mogą negatywnie wpływać takie czynniki, jak niewykorzystana elastyczność, złożona obsługa infrastruktury IT, niekontrolowane koszty czy brak możliwości zarządzania ryzykiem.

Platforma HPE GreenLake pozwala uporać się z wszystkimi powyższymi wyzwaniami, dostarczając usługi w chmurze na brzegu sieci, w obiektach kolokacyjnych i w centrum danych oraz jedną zintegrowaną platformę oprogramowania HPE GreenLake. Pozwala ona kontrolować i obsługiwać całe środowisko hybrydowe firmy.

 

Pomoc w prowadzeniu biznesu

Platforma HPE GreenLake udostępnia zalety chmury na potrzeby obsługi aplikacji i danych niezależnie od miejsca ich przechowywania, obejmując pełną ofertę zasobów w modelu „jako usługa”, który sprzyja elastyczności i skraca czas wprowadzania produktów na rynek.

Dzięki HPE GreenLake możliwe jest sprawne wdrożenie w firmie takich usług w chmurze, jak operacje uczenia maszynowego (ML Ops), kontenery, przechowywanie, obliczenia, maszyny wirtualne (VM), ochrona danych itp. – bez płatności z góry. Ponadto platforma może pomóc uzyskać informacje o kosztach i zgodności z przepisami oraz uprościć zarządzanie całą platformą chmury hybrydowej.

 

“Naszym klientom zawsze oferujemy najlepsze rozwiązania. Chmura hybrydowa HPE GreenLake to jeden z najlepszych produktów na rynku. Dzięki niej możemy stwarzać nowe możliwości na brzegach sieci, kolosach centrach danych. Teraz oferujemy naszym klientom możliwość bezpłatnego przetestowania HPE GreenLake, które pozwala eksplorowanie usług w chmurze w środowisku produkcyjnym na żywo” – komentuje Mateusz Majewski z Komputronik Biznes.

 

W biznesie liczy się precyzja – dotyczy ona każdego aspektu funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zaawansowane pomiary pozwalają na dokładne i przejrzyste rozliczenia na podstawie wykorzystania, którego skalę można zwiększać i zmniejszać wedle potrzeb firmy. Ponadto dzięki całodobowemu monitorowaniu i zarządzaniu platforma HPE GreenLake przejmuje skomplikowane zadania związane z administrowaniem infrastrukturą. Wszystko to łączy w sobie samoobsługowa platforma, która centralizuje operacje i analizy w całej infrastrukturze hybrydowej.

Dzięki propozycji, jaką jest HPE GreenLake, uzyskasz wgląd w koszty i pojemność, stworzysz spersonalizowane raporty zwrotne i zabezpieczysz swoją działalność solidnym monitorowaniem zgodności z przepisami.

Pozyskiwanie danych dotyczących statusu operacyjnego, kosztów i pojemności swoich usług w chmurze w jednym, zintegrowanym widoku z prostym interfejsem typu „point-andclick” jest kolejnym ułatwieniem, które ma duże znaczenie. Przy wykorzystywaniu intuicyjnych przepływów pracy możliwe jest zwiększenie tempa działalności tak, aby szybko zdefiniować i wprowadzić zasoby potrzebne do szybszego wdrażania kodu. Co niezwykle istotne, platforma HPE GreenLake pozwala uzyskać takie same zalety chmury we wszystkich środowiskach. Operacje są wysoce zautomatyzowane i natywne dla chmury. Oznacza to, że nie potrzeba drogich szkoleń ani nowych umiejętności do obsługi każdej platformy.

 

Narzędzie uniwersalne

HPE GreenLake to jeden z najlepszych produktów dostępnych obecnie na rynku w swojej kategorii. Platforma do obsługi i rozszerzania zasobów hybrydowych oraz zarządzania nimi oferuje ujednolicony portal do całej swojej infrastruktury IT i intuicyjne analizy wykorzystania zasobów. Co więcej, wspomaga proces planowania przyszłego zapotrzebowania na pojemność oraz ułatwia wdrażanie usług chmurowych HPE GreenLake, a także i zarządzanie nimi. Przy całościowym i integralnym podejściu do tematu chmury hybrydowej w przedsiębiorstwie HPE GreenLake ogranicza ryzyko dzięki zarządzaniu zgodnością infrastruktury IT.

Aby wdrożyć rozwiązanie HPE GreenLake w swojej firmie możesz skorzystać z pomocy ekspertów. Dzięki temu unikniesz początkowych trudności, zasięgniesz pełnej, rzetelnej informacji, a przede wszystkim uzyskasz pożądany efekt finalny. Najlepiej jest stawiać na sprawdzone, zaufane i znane marki. Komputronik Biznes to autoryzowany partner HPE, obecny od lat na rynku, do którego warto zgłosić się po pomoc we wdrożeniu HPE GreenLake w firmie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

IT RESELLER nr. 348/2023 „Proponujemy niezrównaną wiarygodność – podkreśla w wywiadzie okładkowym Mariusz Ziółkowski, TD SYNNEX