Cyfryzacja zawitała do Warszawy – Urząd, który funkcjonuje 24 godziny na dobę a dzięki platformie Eduwarszawa.pl cyfryzacja także trafiła do warszawskich szkół

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy przeszedł kompletny proces transformacji cyfrowej mający na celu modernizację miejsca pracy i usług. Stało się to możliwe dzięki wprowadzeniu chmurowych rozwiązań do pracy zdalnej, komunikacji wewnętrznej oraz kontaktu z mieszkańcami. Znakiem rozpoznawczym warszawskiej transformacji cyfrowej jest portal https://edukacja.um.warszawa.pl/, z którego korzysta obecnie 300 tys. pracowników sektora oświaty.

 

„Żyjemy w świecie, w którym coraz więcej rzeczy załatwiamy mobilnie. Cyfryzacja oczywiście również zawitała do Warszawy. Dzięki cyfrowym aplikacjom, takim jak choćby 19115, każdy warszawiak ma urząd w swoim telefonie. Urząd, który funkcjonuje 24 godziny na dobę. A dzięki platformie Eduwarszawa.pl, cyfryzacja także trafiła do warszawskich szkół” – powiedział Rafał Trzaskowski, Prezydent miasta st. Warszawy.

 

https://youtu.be/ddIo-xPGLPM?list=PLe-vKO1_AHmkkAQ43ysnhqXhlZSTEXy7S

 

„Eduwarszawa”: 1000 cyfrowych szkół

Znakiem rozpoznawczym warszawskiej transformacji cyfrowej jest portal “Eduwarszawa”, z którego korzysta obecnie 300 tys. pracowników sektora oświaty.

 

„W projekcie uczestniczy ponad 260 000 uczniów i uczennic oraz przeszło 60 000 nauczycieli, nauczycielek i pracowników administracyjnych. Dzięki niemu, uczniowie mają narzędzia do dobrej, nowoczesnej nauki, a Urząd może w sposób optymalny zarządzać prawie tysiącem warszawskich szkół” – mówi Joanna Gospodarczyk, Dyrektorka Biura Edukacji, Urząd Miasta st. Warszawy.

 

Nauczyciele, uczniowie i rodzice w jednym miejscu

Wykorzystanie nowych technologii pomaga przede wszystkim w uatrakcyjnieniu procesu dydaktycznego. Uczniowie w sposób bardziej zaangażowany współpracują z nauczycielem na lekcji, jak również mają szansę poznać nowe technologie, które z pewnością wykorzystają w dorosłym życiu. Natomiast nauczyciele mają szansę na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych.

 

„Cyfrowe narzędzia, pomagają nauczycielom w codziennej pracy. Narzędzia takie jak Forms i OneNote wykorzystywane są do prowadzenia lekcji, zadawania prac domowych czy sprawdzania wiadomości” – mówi Monika Ciżewska-Maleńka, dyrektorka, Szkoła Podstawowa 403 w Warszawie.

 

Nowe technologie pomagają w tworzeniu treści, współpracy pomiędzy nauczycielami, jak również kontakcie z uczniami i rodzicami.„Eduwarszawa” to projekt, w którym cyfryzacja wspiera relacje nauczyciel – uczeń i uczeń-  nauczyciel, dając jednakowe możliwości każdemu.

 

„Dla mnie jako osoby reprezentującej samorząd warszawski, Eduwarszawa to jeden z najważniejszych projektów wprowadzonych przez samorząd. Jestem przekonana, że jeżeli młody człowiek nauczy się korzystać z narzędzi IT, to z sukcesem wejdzie na rynek pracy i będzie lepiej radził sobie zawodowo” – dodaje Joanna Gospodarczyk, Dyrektorka Biura Edukacji, Urząd Miasta st. Warszawy.

 

IT Champions 2023 – Niezwykle prestiżowe nagrody branżowe, wydawnictwa IT Reseller zostały wręczone! Poznaj zwycięzców!