Action S.A. kontynuuje współpracę z CERN – Europejską Organizacją Badań Jądrowych, polski dystrybutor zrealizował kolejny kontrakt!
Action S.A. zrealizował kolejny kontrakt w ramach obsługi Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN). Nowa umowa dotyczy dostaw serwerów oraz pamięci masowych marki Actina. W ramach realizacji nowego projektu, polski dystrybutor dostarczył do CERN 130 jednostek serwerowych i ok. 180 półek dyskowych o łącznej pojemności prawie 26 PB.
„Kontynuacja współpracy z tak znamienitym ośrodkiem badawczym jak CERN to dla nas duży zaszczyt i wyróżnienie, które jest tym bardziej dla nas znamiennym, że chodzi o dostawę sprzętu marki własnej – powiedział Wojciech Mayer, Enterprise Solution Manager, ACTION S.A. – Po raz kolejny pokazujemy, że polskie rozwiązania serwerowe mogą śmiało konkurować z największymi globalnymi producentami.”
„Action od ponad 8 lat jest niezawodnym dostawcą CERN – powiedział Eric Bonfillou, Technik Inżynier ds. Sprzętu, odpowiedzialny za utrzymanie sprzętu w departamencie IT CERN. – Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani dostarczonymi przez Action produktami oraz wsparciem przez cały okres naszej współpracy.”
Nowy kontrakt to kontynuacja współpracy biznesowej, która rozpoczęła się pod koniec 2009 r. wygranym przez Action przetargiem. W ciągu 7 lat (2009 – 2016) polski dystrybutor dostarczył do CERN dokładnie 4791 serwerów marki Actina o łącznej wartości sięgającej 55 mln zł. Teoretyczna sumaryczna moc obliczeniowa tych maszyn wyniosła ok. 1 PFLOPS, co oznacza, że superkomputer o takiej mocy byłby w stanie przeprowadzić aż 1 biliard operacji zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji w ciągu sekundy. Warto zaznaczyć, że serwery Actiny wspierają pracę Wielkiego Zderzacza Hadronów – największego na świecie akceleratora cząsteczek, a zarazem najważniejszego narzędzia pracy naukowców z CERN, których celem jest lepsze poznanie cząstek elementarnych. To właśnie za pomocą Wielkiego Zderzacza Hadronów, w 2012 r. uczeni potwierdzili istnienie bozonu Higgsa, wyjaśniając, w jaki sposób cząsteczki zyskują masę.