HP startuje z programem Digital Equity Accelerator 2024 w celu przyspieszenia równości cyfrowej dla osób najbardziej dotkniętych wykluczeniem cyfrowym

W celu zniwelowania globalnej przepaści cyfrowej i wspierania możliwości sprzyjających włączeniu społecznemu, HP Inc. i Fundacja HP prezentują program Digital Equity Accelerator 2024.

Program oferuje 10 wybranym organizacjom non-profit dotację w wysokości 100 000 USD, technologię HP (o wartości ~100 000 USD) i sześciomiesięczne wirtualne szkolenie w celu skalowania rozwiązań w zakresie równości cyfrowej skoncentrowanych na możliwościach edukacyjnych, zdrowotnych i ekonomicznych.

„W HP wierzymy w moc technologii w tworzeniu pozytywnego, trwałego wpływu i jesteśmy zaangażowani w przyspieszenie równości cyfrowej dla osób najbardziej dotkniętych wyłączeniu cyfrowemu” – powiedziała Michele Malejki, Global Head of Social Impact, HP Inc. i dyrektor Fundacji HP. – Jesteśmy podekscytowani innowacyjnymi rozwiązaniami, które wyłonią się z 2024 Digital Equity Accelerator, ponieważ współpracujemy, aby stworzyć przyszłość, która jest bardziej integracyjna i połączona”.

Cyfrowa przepaść o wartości ponad 1 biliona dolarów ogranicza miliardom ludzi równy dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej i możliwości ekonomicznych. Poprzez Digital Equity Accelerator, HP pomaga stworzyć bardziej sprawiedliwy świat poprzez dostęp do sprzętu, łączności, umiejętności cyfrowych i wysokiej jakości, odpowiednich treści. Akcelerator pomaga organizacjom wzmacniać potencjał i skalować wpływ rozwiązań w zakresie równości cyfrowej, szczególnie wśród osób naturalnie wykluczonych.

Od 2022 r. absolwenci Akceleratora koncentrują się na pomaganiu kobietom w osiąganiu postępów, rozwijaniu technologii dla osób niepełnosprawnych i starzejących się populacji oraz zwiększaniu równości cyfrowej w niedostatecznie reprezentowanych lub niedostatecznie zasobnych społecznościach. W ciągu pierwszych dwóch lat Akcelerator pomógł zwiększyć zasięg 17 uczestniczących w nim organizacji o 8,1 miliona osób.

HP strategicznie wybrał kraje, aby zająć się konkretnymi lukami w równości cyfrowej. Kraje te reprezentują różne wyzwania w zakresie równości cyfrowej, co jest zgodne z zaangażowaniem HP w promowanie dostępu sprzyjającego włączeniu społecznemu na całym świecie. W Polsce Digital Equity Accelerator pomaga zwłaszcza mieszkańcom wsi oraz uchodźcom. W programie obecnie bierze także udział Kanada i Brazylia.

Globalna przepaść cyfrowa ogranicza równy dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej i możliwości ekonomicznych

Rosnąca przepaść cyfrowa zmienia krajobraz edukacyjny, wpływając na doświadczenia edukacyjne młodych ludzi i wpływając na przyszłą siłę roboczą, jak podkreśla Global Business Coalition for Education (2022):

  • Nierówności cyfrowe: W 2020 r. tylko (34%) uczniów szkół podstawowych, (41%) uczniów szkół średnich i (68%) uczniów szkół wyższych miało w domu dostęp do komputera podłączonego do Internetu.
  • Braki edukacyjne: Do 2030 r. ponad połowa młodych osób nie będzie w stanie zdobyć umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.
  • Nadciągający deficyt talentów: Prognozy wskazują na znaczny „niedobór talentów ludzkich” przekraczający 85 milionów osób do roku 2030.

Ponieważ prawie połowa światowej populacji pozostaje offline, zlikwidowanie przepaści cyfrowej poprzez sprawiedliwy dostęp do technologii, umiejętności i treści zmieni życie i społeczności oraz stworzy bardziej sprawiedliwy świat.

Od początku 2021 roku HP jest na drodze do przyspieszenia równości cyfrowej dla 150 milionów ludzi do 2030 roku. Wizją HP jest stanie się najbardziej zrównoważoną i sprawiedliwą firmą technologiczną na świecie, co znajduje odzwierciedlenie w jej obszarach zainteresowania, takich jak działania na rzecz klimatu, prawa człowieka i sprawiedliwość cyfrowa.