HPE prezentuje serwer ProLiant DL145 Gen11
HPE wprowadza na rynek najnowszy serwer ProLiant DL145 Gen11 Edge, który ma być przeznaczony dla różnego rodzaju lokalizacji – od sklepów, przez placówki medyczne, po linie produkcyjne.
Serwer wyposażono w procesor AMD Epyc 8004 czwartej generacji z maksymalnie 64 rdzeniami. Może on obsłużyć do 128 maszyn wirtualnych. Inne funkcje obejmują m.in. wbudowaną filtrację powietrza dla zapylonych przestrzeni, wysoki poziom efektywności energetycznej, odporność na wibracje i cichszą pracę niż serwery przeznaczone typowo dla centrów danych.
– HPE ProLiant DL145 idealnie pasuje do brzegowych rozwiązań: wytrzymały i kompaktowy, z cichą akustyką i wydajnością energetyczną, która zapewnia dużą moc obliczeniową w małych przestrzeniach, a wszystko to z możliwością zapewnienia wysokiej wydajności zarówno dziś, jak i w przyszłości, w miarę ewolucji potrzeb klientów – powiedziała Krista Satterthwaite, SVP & General Manager, HPE Compute. – Dla firm z rozproszonymi lokalizacjami kluczowe znaczenie ma również możliwość zdalnego zarządzania serwerami, gdy nie ma na miejscu ekspertów IT, co pozwala oszczędzić czas i skupić się na podstawowej działalności firmy – a wszystko to przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów w ryzach.
HPE ProLiant DL145 Gen11 wspiera szereg zastosowań w różnych obszarach działania operacyjnego (m.in. zarządzanie zapasami, cenami i punktami sprzedaży), a także oferuje rozwiązania analityczne przeznaczone do zastosowań brzegowych, business intelligence, dostarczanie treści oraz zastosowania wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe (ML). Ponadto, rozwija się społeczność partnerów ISV, którzy dostarczają rozwiązania branżowe zoptymalizowane pod kątem zastosowań brzegowych, takich jak zapobieganie stratom i analiza materiałów wideo w handlu detalicznym czy też automatyzacja procesów, konserwacja predykcyjna i zarządzanie łańcuchem dostaw dla przemysłu produkcyjnego.
Jak zapewnia producent, najnowszy serwer można łatwo i bezpiecznie zainstalować za pomocą rozwiązania do zarządzania w chmurze HPE GreenLake for Compute Ops Management. Dzięki możliwości wdrażania „zero-touch”, przedsiębiorstwo może dostarczyć przygotowany serwer do zdalnej lokalizacji, ułatwiając pracownikom spoza działu IT bezpieczne wdrożenie, a jednocześnie udostępniając pracownikom działu IT w centrali firmy zautomatyzowane funkcje pozwalające na dostęp do serwerów oraz monitorowanie i zarządzanie nimi niezależnie od tego, gdzie się znajdują.