Perspektywy Women in Tech Summit – pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Azji Środkowej pod hasłem „Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w branży technologii”.

Ponad tysiąc najbardziej utalentowanych kobiet z branży IT i technologii spotkało się 27 listopada w Warszawie na „Perspektywy Women in Tech Summit” – pierwszym tego typu wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Azji Środkowej. Hasłem przewodnim spotkania było „Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w branży technologii”. Jedną z głównych prelegentek była Małgorzata Kasperska, Vice President ITD Middle East Europe Cluster w Schneider Electric, która dzieliła się swoją wiedzą na temat trendów związanych z Internetem Rzeczy, który zmienia technologiczny ekosystem.

 

Wydarzenie organizowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy umożliwiło kobietom realizującym się w branży technologicznej wymianę doświadczeń i poszerzenie wiedzy. Na konferencji pojawiły się studentki, profesjonalistki, badaczki i przedstawicielki globalnych firm technologicznych. Finalnie na „Perspektywy Women in Tech Summit” pojawiło się ponad 1000 osób.

 

Rosnąca popularność trendów związanych z Internetem Rzeczy sprawia, że firmy są coraz bardziej zależne od rozwiązań opartych na chmurze. Jednak scentralizowana chmura ma swoje ograniczenia, a przy wprowadzaniu innych systemów często nie pamięta się o podstawowych kwestiach, na przykład związanych z bezpieczeństwem czy chłodzeniem serwerowni – wyjaśnia Małgorzata Kasperska, Vice President ITD Middle East Europe Cluster w Schneider Electric.Rozwiązaniem są mikrocentra danych, które zapewniają przestrzeń na wszystkie procesy i maksymalizują efektywność pracy, a jednocześnie są proste w zarządzaniu.

 

Jako lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energetyką i automatyce, Schneider Electric miał okazję realizować projekty związane z zastosowaniem mikrocentrów danych. Przykłady wdrożeń obejmują słynną barcelońską katedrę Sagrada Familia czy Ministerstwo Zdrowia w Ameryce Południowej.

 

Cieszę się, że na konferencji miałam okazję poznać kobiety z branży i wymienić z nimi doświadczenia oraz pomysły – mówi Małgorzata Kasperska. – W Schneider Electric dbamy o różnorodność i równość, dlatego jesteśmy wdzięczni za zaproszenie do współpracy. Głęboko wierzę w to, że takie spotkania przyczyniają się do rozwoju naszej branży, jednocześnie otwierając ją na kolejne kobiece talenty.