Huawei oficjalnie uruchomił swoją usługę Blockchain Service (BCS) – jest już dostępna na międzynarodowej platformie HUAWEI CLOUD.

Huawei oficjalnie uruchomił swoją usługę Blockchain Service (BCS). Jest ona dostępna na międzynarodowej platformie HUAWEI CLOUD, dzięki czemu globalne przedsiębiorstwa i deweloperzy mogą szybko i przy minimalnych kosztach tworzyć, wdrażać i zarządzać aplikacjami opartymi na technologii blockchain.

 

Technologia blockchain jest zdecentralizowana, odporna na manipulacje i identyfikowalność, a także buduje zaufanie pomiędzy uczestnikami transakcji. Firmy z różnych branż badają obecnie jej zastosowanie, przy czym samo wdrożenie blockchain w chmurze nie jest łatwym zadaniem. Programiści muszą bowiem mieć dogłębną wiedzę na temat technologii, a sam proces jest również czasochłonny. Już w 2016 roku Huawei dołączył do Hyperledger, najbardziej wpływowego projektu open source w dziedzinie blockchain, prowadzonego przez Fundację Linux. Ze względu na ciągły techniczny i kodowy wkład w dwa podprojekty, Fabric i STL, firma została uznany za kluczowego opiekuna Hyperledgera.

 

Usługa BCS w chmurze wykorzystuje zalety najnowszych innowacji Huawei. Jest łatwa w użyciu, wydajna i uniwersalna. Może być wykorzystywana m.in. w implementacji danych, Internecie przedmiotów (IoT), a także uwierzytelnianiu tożsamości, zdalnej opiece zdrowotnej, Internecie pojazdów (IoV) oraz wielu innych dziedzinach. Oferuje ona także znaczną pomoc w tworzeniu ekosystemu technologicznego i cyfrowo przekształcających się gałęzi przemysłu.

 

HUAWEI CLOUD koncentruje się obecnie na rozwoju swojej platformy typu blockchain, oferując wsparcie techniczne dla przedsiębiorstw, które opracowują aplikacje i rozwiązania typu blockchain. Wśród zalet BSC już teraz można wymienić:

 

  • otwartość i łatwość użycia – wbudowana zgodność z Hyperledger Fabric 1.1 i Kubernetes, charakteryzująca się prostą konfiguracją, wdrożeniem w ciągu kilku minut oraz automatycznym systemem E2E O&M (eksploatacja i konserwacja),
  • elastyczność i wydajność – wiele efektywnych i inteligentnych algorytmów, elastyczne przełączanie, dynamiczne łączenie lub rezygnacja z wielozadaniowych węzłów i elementów składowych oraz fizyczne zarządzanie zasobami w oparciu o kontenery (technologia służąca płynnemu przejściu z jednego systemu na drugi),
  • efektywność kosztową – niższe koszty rozwoju i wdrożenia, wygoda pay-per-use, niższe koszty O&M dzięki ujednoliconemu zarządzaniu oraz automatycznemu skalowaniu i aktualizacji/zwrotów na żądanie,
  • zabezpieczenia i ochrona prywatności – pełne zarządzanie i izolacja użytkowników, kluczy i zezwoleń, wielopoziomowe szyfrowanie oraz zapewnienie prywatności, w pełni zademonstrowana infrastruktura bezpieczeństwa cybernetycznego.

 

Co ważne, korzystając z BCS, firma może stworzyć system blockchain idealnie dopasowany do własnej działalności w zaledwie 5 do 10 minut.