AI for Good Challenge to konkurs dla programistów, studentów i naukowców – Nagrodą jest prawie 40 tys. złotych do wykorzystania na platformie Microsoft Azure.

AI for Good Challenge to konkurs dla programistów, studentów i naukowców zajmujących się przetwarzaniem danych z wykorzystaniem możliwości sztucznej inteligencji. Nagrodą jest prawie 40 tys. złotych do wykorzystania na platformie Microsoft Azure. Do rywalizacji dołączyć może każdy komu bliska jest technologia oraz chęć realnego wpływu na otaczającą rzeczywistość. Innowacyjne projekty dotyczące usprawnienia takich obszarów, jak codzienne życie osób niepełnosprawnych albo zmian klimatycznych, zgłaszać można TUTAJ. Czas na przesyłanie projektów mija 24 kwietnia 2019 r.

 

Sztuczna inteligencja uznawana jest za jedną z najbardziej przełomowych technologii, która odciśnie swoje piętno na całej gospodarce. Jej znaczenie rośnie we wszystkich niemal branżach – przemyśle, medycynie, ochronie zdrowia, ochronie środowiska i wielu innych. Równolegle trwa dyskusja o AI w kontekście regulacji prawnych, etyki i potrzeby włączenia wszystkie grupy społecznych, by odzwierciedlała ona różnorodność naszego świata. AI niesie ze sobą ogromny potencjał nie tylko dla biznesu, ale również dla nauki. Już dziś przyczynia się do rozwiązywania najbardziej wymagających problemów ludzkości i naszej planety, a to dopiero początek.

 

AI for Good to pięcioletnia inicjatywa bazująca na synergii pomiędzy technologią Microsoft, wiedzą i doświadczeniem naukowców i specjalistów w zakresie AI oraz aktywnością grup z całego świata. Koncentruje się wokół tematów takich, jak: potrzeby osób z niepełnosprawnościami, pomoc humanitarna oraz działania na rzecz środowiska. Jej celem jest wypracowanie rozwiązań dla największych wyzwań ludzkości, dzięki wykorzystaniu AI. W ramach programu AI for Good, trwa konkurs AI for Good Challenge.

 

Pomysły mogą być przedstawione w ramach dwóch grup tematycznych:

Zapewnienie równowagi środowiska:

  • Rolnictwo – skuteczne monitorowanie sprawności działania gospodarstw rolnych w czasie rzeczywistym.
  • Bio-różnorodność – przyspieszenie odkrywania, monitorowanie i ochrona różnorodności biologicznej na Ziemi.
  • Zmiany klimatu – stworzenie dokładniejszych prognoz dotyczących zmian klimatycznych, aby zminimalizować ich potencjalne skutki.
  • Woda – stworzenie modelu gwarantującego oszczędność i jakość dostępnej wody na planecie.

 

Wsparcie osób niepełnosprawnych:

  • Zatrudnienie osób niepełnosprawnych – pomoc ludziom w rozwijaniu umiejętności zawodowych i wpływ na kulturę pracy oraz zatrudnianie sprzyjające inkluzywności społecznej.
  • Codzienne życie osób niepełnosprawnych – wykorzystanie AI w narzędziach służących do słyszenia i widzenia, tak aby pomóc ludziom w wykonywaniu codziennych zadań.
  • Komunikowanie się z innymi – stworzenie możliwości komunikacji dla wszystkich ludzi, niezależnie od tego, w jaki sposób mówią lub piszą.

 

Zgłoszenia w konkursie AI for Good Challenge można rejestrować na stronie internetowej konkursu. Czas nadsyłania projektów mija 24 kwietnia 2019 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 6 maja. Nagrodami w konkursie są technologie oraz narzędzia Microsoft. Laureat pierwszego miejsca otrzyma równowartość 10 tys. dolarów amerykańskich do wykorzystania na platformie Microsoft Azure oraz komputer Microsoft Surface Book 2. Zdobywcy 2. i 3. miejsca otrzymają odpowiednio 5 tys. dolarów oraz Nvidia GPU oraz 2,5 tys. dolarów i Xbox One. Wszystkie nagrody pieniężne będą do wykorzystania wyłącznie na platformie Microsoft Azure.

 

W ramach inspiracji, dla chętnych do wzięcia udziału w konkursie AI for Good, firma Microsoft prezentuje wybrane projekty bazujące na technologii sztucznej inteligencji. Wśród przykładów są m. in. Wild Me, czyli platforma, która wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do skanowania oraz identyfikacji poszczególnych gatunków zwierząt oraz Seeing AI – aplikację mobilną, która wspiera osoby z dysfunkcją wzroku w rozpoznawaniu tekstu, obrazów, kolorów, obiektów, a nawet walut.

 

Wszystkie szczegóły oraz warunki wzięcia udziału w konkursie znajdą Państwo pod linkiem.