Microsoft i BMW Group, podczas targów Hannover Messe, ogłosiły nową inicjatywę społeczną, aby umożliwić szybsze i bardziej opłacalne innowacje w sektorze przyszłych rozwiązań Industry 4.0
Firmy są partnerami w nowej inicjatywie mającej na celu rozwój otwartego przemysłowego Internetu rzeczy i pomoc w rozwoju społeczności w celu budowania przyszłych rozwiązań Industry 4.0
- Ramy technologiczne i otwarta społeczność w celu dzielenia się inteligentnymi rozwiązaniami fabrycznymi w sektorach motoryzacyjnym i produkcyjnym, aby znacznie przyspieszyć przyszłe zmiany przemysłowe IoT.
- Wykorzystując przypadki zastosowania przemysłowego i przykładowy kod, członkowie społeczności i partnerzy będą mogli opracować własne usługi i rozwiązania.
- Platforma Open Manufacturing Platform, zbudowana na przemysłowej platformie IoT Microsoft Azure, ma zapewnić architekturę referencyjną z komponentami open source opartymi na otwartych standardach przemysłowych i otwartym modelu danych.
- Do końca 2019 r. Celem jest posiadanie początkowego zestawu od czterech do sześciu partnerów, a co najmniej 15 przypadków wykorzystania wdrożonych w wybranych środowiskach produkcyjnych.
- Producenci i dostawcy, w tym firmy spoza branży motoryzacyjnej, będą zachęcani do przyłączenia się do społeczności.
Podczas targów Hannover Messe, Microsoft Corp. i BMW Group ogłosiły nową inicjatywę społeczną, aby umożliwić szybsze i bardziej opłacalne innowacje w sektorze produkcyjnym. W dzisiejszej produkcji produkcja i rentowność mogą być utrudnione przez złożone, zastrzeżone systemy, które tworzą silosy danych i zmniejszają wydajność. Platforma Open Manufacturing Platform (OMP) ma na celu przełamanie tych barier poprzez stworzenie otwartej struktury technologicznej i społeczności międzybranżowej. Inicjatywa ma wspierać rozwój inteligentnych rozwiązań fabrycznych, które będą współdzielone przez uczestników OMP w sektorach motoryzacyjnym i szerszym sektorze produkcyjnym. Celem jest znaczne przyspieszenie przyszłych zmian przemysłowych IoT, skrócenie czasu na wycenę i zwiększenie wydajności produkcji przy jednoczesnym sprostaniu wspólnym wyzwaniom przemysłowym.
Zbudowany na przemysłowej platformie chmury IoT Microsoft Azure, OMP ma na celu zapewnienie członkom społeczności architektury referencyjnej z komponentami open source opartymi na otwartych standardach przemysłowych i otwartym modelu danych. Oprócz ułatwienia współpracy, podejście oparte na platformie ma na celu odblokowanie i standaryzację modeli danych, które umożliwiają analizę i scenariusze uczenia maszynowego – dane tradycyjnie zarządzane w systemach zastrzeżonych. Wykorzystując przypadki zastosowania przemysłowego i przykładowy kod, członkowie społeczności i inni partnerzy będą mogli opracowywać własne usługi i rozwiązania, zachowując kontrolę nad swoimi danymi.
„Microsoft łączy siły z BMW Group, aby przekształcić cyfrową wydajność produkcji w całej branży”, powiedział Scott Guthrie, wiceprezes Microsoft Cloud + AI Group. „Nasze zaangażowanie w budowanie otwartej społeczności stworzy nowe możliwości współpracy w całym łańcuchu wartości produkcji”.
W chwili obecnej ponad 3000 maszyn, robotów i autonomicznych systemów transportowych połączonych z platformą IoT BMW Group, która jest oparta na chmurze, IoT i AI Microsoft Azure, BMW Group planuje wnieść odpowiednie początkowe przypadki użycia do społeczności OMP. Jednym z przykładów jest wykorzystanie przez firmę ich platformy IoT do drugiej generacji autonomicznych systemów transportowych w zakładzie BMW Group w Regensburgu w Niemczech, jednym z 30 miejsc produkcji i montażu BMW Group na całym świecie. Ten przypadek użycia umożliwił BMW Group znaczne uproszczenie procesów logistycznych poprzez centralną koordynację systemu transportowego, zwiększając efektywność logistyki. W przyszłości te i inne przypadki użycia – takie jak cyfrowe pętle sprzężenia zwrotnego, cyfrowe zarządzanie łańcuchem dostaw i konserwacja predykcyjna – zostaną udostępnione iw rzeczywistości
„Opanowanie złożonego zadania produkcji zindywidualizowanych produktów premium wymaga innowacyjnych rozwiązań informatycznych i oprogramowania” – powiedział Oliver Zipse, członek zarządu BMW AG, Production. „Wzajemne połączenie miejsc i systemów produkcyjnych, a także bezpieczna integracja partnerów i dostawców są szczególnie ważne. Od 2016 r. Polegamy na chmurze i stale rozwijamy nowe podejścia. Dzięki platformie Open Manufacturing Platform jako kolejny krok chcemy udostępnić nasze rozwiązania innym firmom i wspólnie wykorzystać potencjał w celu zabezpieczenia naszej silnej pozycji na rynku w dłuższej perspektywie. ”
OMP to kolejna ewolucja długotrwałej współpracy technologicznej BMW Group i Microsoftu oraz wzajemnego zaangażowania w innowacje i stwarzanie możliwości dla zbiorowego sukcesu. Dzięki OMP członkowie społeczności będą mieli większe możliwości odblokowania potencjału swoich danych, co umożliwi im szybsze i bezpieczniejsze budowanie i integrowanie rozwiązań przemysłowych, a tym samym korzystanie z wkładu i uczenia się od innych organizacji.
OMP zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby sprostać wspólnym wyzwaniom przemysłowym, takim jak łączność maszyn i integracja systemów w siedzibie. Ułatwi to ponowne wykorzystanie rozwiązań programowych wśród producentów OEM, dostawców i innych partnerów, znacznie zmniejszając koszty wdrożenia. Na przykład standard robotyki oparty na ROS dla autonomicznych systemów transportowych dla produkcji i logistyki zostanie wniesiony do OMP dla wszystkich. OMP będzie kompatybilny z istniejącą architekturą referencyjną Industry 4.0, wykorzystując standard interoperacyjności przemysłowej OPC UA.
„To bardzo dobra wiadomość dla przemysłu wytwórczego” – powiedział Stefan Hoppe, prezes i dyrektor generalny OPC Foundation. „Wykorzystanie otwartych międzynarodowych standardów branżowych, takich jak OPC UA w społeczności OMP, umożliwia producentom, producentom maszyn i dostawcom integrację istniejącego sprzętu i systemów w sposób wydajny i bezpieczny. Przez długi czas firmy promowały zastrzeżone, zamknięte ekosystemy – zobowiązanie OMP do otwartego rozwoju ukształtuje jutrzejszą produkcję.”
Podstawowa platforma będzie ewoluować wraz z upływem czasu, wraz z wymaganiami produkcyjnymi, w celu uwzględnienia nowych innowacji, w tym obszarów analizy, sztucznej inteligencji i pętli sprzężenia zwrotnego. Obecnie tworzona jest szersza społeczność OMP, z rekrutacją dodatkowych partnerów w toku. Oczekuje się, że Rada Doradcza OMP będzie działać z początkowym zestawem czterech do sześciu partnerów i co najmniej 15 przypadkami użycia wdrożonymi do wybranych środowisk produkcyjnych do końca 2019 r. Dwaj pierwsi partnerzy, Microsoft i BMW Group , zachęcaj innych producentów i dostawców, w tym firmy spoza branży motoryzacyjnej, do dołączenia do społeczności.
O Grupie BMW
Dzięki czterem markom BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, BMW Group jest wiodącym światowym producentem samochodów i motocykli, a także oferuje wysokiej jakości usługi finansowe i mobilne. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 30 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach; firma ma globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach. W 2018 roku BMW Group sprzedało ponad 2 490 000 samochodów osobowych i ponad 165 000 motocykli na całym świecie. Zysk przed opodatkowaniem w roku obrotowym 2018 wyniósł 9,815 mld euro przy przychodach w wysokości 97,480 mld euro. Na dzień 31 grudnia 2018 r. BMW Group zatrudniała 134 682 pracowników.
Sukces BMW Group zawsze opierał się na długoterminowym myśleniu i odpowiedzialnych działaniach. W związku z tym firma ustaliła ekologiczny i społeczny zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości, kompleksową odpowiedzialność za produkt i wyraźne zobowiązanie do ochrony zasobów jako integralną część strategii.