Red Hat Enterprise Linux w 2019 roku, przyczyni się do osiągnięcia przez firmy z całego świata przychodów sięgających 10 bln USD i zapewni miejsca pracy dla 900 tys. informatyków.

Red Hat, Inc., wiodący na świecie dostawca rozwiązań open source, zaprezentował nowe badanie firmy IDC, w którym przeanalizowano wkład systemu Red Hat Enterprise Linux w światową gospodarkę. Jak wynika z badania IDC, które przeprowadzono na zlecenie firmy Red Hat, w 2019 r. oprogramowanie i aplikacje działające w systemie Red Hat Enterprise Linux mają przyczynić się do wygenerowania przez przedsiębiorstwa z całego świata przychodów przekraczających 10 bln USD i stanowić dla najróżniejszych branż podstawę technologiczną wspierającą ok. 5 proc. globalnej gospodarki. W firmach, w których system Red Hat Enterprise Linux wdrożono do obsługi działalności biznesowej, jego użytkownicy mają odnotowywać do 2023 r. korzyści ekonomiczne przekraczające 1 bln USD rocznie, co ma być efektem zwiększonych przychodów i niższych wydatków.

 

Red Hat Enterprise Linux może przynieść miliardy oszczędności i dać pracę milionom ludzi

Jako najlepsza na świecie platforma linuksowa dla przedsiębiorstw, a zarazem nowoczesny system do obsługi aplikacji i środowisk tam, gdzie potrzebują tego użytkownicy, Red Hat Enterprise Linux cieszy się powszechnym zaufaniem we wszystkich branżach i wśród klientów na całym świecie. Badanie wykazało, że rozwiązanie Red Hat Enterprise Linux jest używane najczęściej na potrzeby zarządzania przedsiębiorstwem i w środowiskach produkcyjnych (26 proc.), w infrastrukturze informatycznej (20 proc.) i do zarządzania kontaktami z klientem (18 proc.). Analitycy IDC stwierdzili, że Red Hat Enterprise Linux przynosi firmom korzyści biznesowe niezależnie od obciążenia — w postaci większych przychodów płynących z korzystania z tego systemu, niższych wydatków lub wyższej produktywności pracowników.

 

„Red Hat Enterprise Linux zapewnia elastyczną, stabilną i bezpieczniejszą podstawę dla działów informatyki, które tworzą aplikacje i usługi obejmujące chmurę hybrydową. Jak jednak dowodzi ten raport, Red Hat Enterprise Linux to coś więcej niż tylko system operacyjny. Rozwiązanie to może stymulować rozwój gospodarki i przyczyniać się do sukcesu nie tylko naszych klientów, lecz także naszych partnerów i szerszych rynków globalnych”. – mówi Stefanie Chiras, wiceprezes w dziale Red Hat Enterprise Linux w firmie Red Hat.

 

Z badania IDC wynika, że w samym roku 2019 działy informatyki korzystające z systemu Red Hat Enterprise Linux mogą spodziewać się oszczędności sięgających 6,7 mld USD. Wśród korzyści płynących z używania tego systemu operacyjnego ankietowani menedżerowie ds. informatycznych wymieniali:

  • obniżenie rocznych kosztów oprogramowania o 52 proc.,
  • skrócenie czasu poświęcanego przez informatyków na standardowe zadania informatyczne o 25 proc.,
  • obniżenie kosztów związanych z nieplanowanymi przestojami o 5 proc.

 

Red Hat Enterprise Linux pomaga w osiągnięciu tych korzyści dzięki swojej strukturze i optymalizowaniu nie zawsze dopracowanych jeszcze innowacji społeczności przez aktualizacje zabezpieczeń i wzmocniony kod. Pomaga to platformie sprostać wymaganiom obciążeń korporacyjnych i spełnić wiele najsurowszych standardów bezpieczeństwa na świecie. Wszystko to ogranicza nieplanowane przestoje i zwiększa zaufanie przedsiębiorstwa do infrastruktury bazowej.

 

Platforma udostępnia też wbudowaną automatyzację i wyodrębnianie złożonych podsystemów, co ułatwia zarządzanie, aktualizowanie i konfigurację. Wszystkie te możliwości pozwalają firmom utrzymać właściwe funkcjonowanie infrastruktury informatycznej przy jednoczesnej minimalizacji niezbędnych w tym celu zasobów operacyjnych, w tym personelu. Red Hat Enterprise Linux ułatwia realizację wielu złożonych, rutynowych zadań systemu operacyjnego, dzięki czemu informatycy mogą skupić się na projektach, które mogą zaowocować nowymi szansami biznesowymi i przynieść wartość dodaną.

 

„System operacyjny jest sercem każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa i fundamentem dla szerokiej gamy kluczowych elementów prowadzenia działalności, od obsługi globalnych systemów ERP po podstawę dla olbrzymiej infrastruktury informatycznej. Jako najlepsza na świecie platforma linuksowa dla przedsiębiorstw Red Hat Enterprise Linux wspiera te operacje i wiele innych. Ma swój udział w bilionach dolarów przychodów firm na całym świecie, stwarza setki tysięcy miejsc pracy i udostępnia partnerom szanse o wartości dziesiątków miliardów dolarów”. – mówi Cushing Anderson, wiceprezes ds. doradztwa biznesowego i edukacji informatycznej w firmie IDC.

 

Z raportu wynika również, że Red Hat Enterprise Linux może stać się katalizatorem wzrostu globalnego zatrudnienia i lokalnych inwestycji. IDC szacuje, że do końca 2019 r. środowisko związane z tym systemem operacyjnym będzie zatrudniać bezpośrednio prawie 900 tys. pracowników, a do 2023 r. liczba ta ma wzrosnąć o kolejne 236 tys. miejsc pracy. Co więcej, społeczność informatyków skoncentrowanych na systemie Red Hat Enterprise Linux w firmach klientów (informatycy ci są definiowani przez IDC jako specjaliści, którzy pracują z oprogramowaniem, sprzętem i usługami opartymi na systemie Red Hat Enterprise Linux) jest obecnie szacowana w skali globalnej na 1,7 mln osób, a do końca 2023 r. ma wzrosnąć do 2,1 mln. Jeśli połączymy obie te grupy, okaże się, że w 2023 r. na stanowiskach związanych z technologiami Red Hat może pracować ponad 3,3 mln ludzi.

Red Hat Enterprise Linux: ekosystem o wartości 80 mld USD

Dla partnerów system Red Hat Enterprise Linux jest elastyczną, skalowalną i bezpieczniejszą platformą do tworzenia nowej generacji aplikacji i usług działających w chmurze hybrydowej. Z raportu IDC wynika jednak, że Red Hat Enterprise Linux jest nie tylko platformą technologiczną, lecz także czynnikiem zwiększającym przychody. IDC prognozuje, że do końca 2019 r. sieć partnerów i sprzedawców systemu Red Hat Enterprise Linux wygeneruje ponad 80 mld USD, co oznacza 21,74 USD na każdego dolara przychodów wygenerowanych przez firmę Red Hat.

 

IDC spodziewa się kontynuacji tego trendu, przy czym w latach 2018–2023 partnerzy i sprzedawcy mają zarobić na czysto łącznie ponad 135 mld USD. Niektórzy partnerzy firmy Red Hat to organizacje międzynarodowe, większość to jednak podmioty lokalne. Zgodnie z badaniem IDC oznacza to, że dzięki systemowi Red Hat Enterprise Linux te regionalne przedsiębiorstwa do 2023 r. mogą zainwestować na lokalnych rynkach ponad 35 mld USD i w dalszej perspektywie wywrzeć na gospodarkę jeszcze bardziej pozytywny wpływ.