Hewlett Packard Enterprise (HPE) rozszerza współpracę partnerską z VMware, oferując VMware Cloud Foundation w modelu usługowym.
Hewlett Packard Enterprise (HPE) we współpracy z VMware ogłosiło integrację HPE GreenLake i HPE Synergy z VMware Cloud Foundation. Dla klientów oznacza to dostęp do zalet rozwiązania chmurowego we własnym centrum danych. Integracja HPE GreenLake, HPE Synergy i VMware Cloud Foundation oznacza, że klienci obu firm mogą zachować wszystkie swoje lokalne aplikacje, narzędzia i dane, a jednocześnie osiągać korzyści oferowane przez chmurę obliczeniową i infrastrukturę komponowalną.
HPE GreenLake to w pełni zarządzane środowisko chmury hybrydowej, w którym klienci płacą jedynie za wykorzystywane zasoby. W efekcie można obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO) rozwiązania o 30 procent jednocześnie przyspieszając wdrażanie nowych projektów IT o 65 proc. Rozwiązanie może być używane zarówno w lokalnych i zewnętrznych centrach danych, jest proste w obsłudze, i pozwala korzystać z maszyn wirtualnych i kontenerów. Z punktu widzenia klientów korporacyjnych to najlepszy sposób na znaczące zwiększenie zysków osiąganych dzięki środowisku chmury hybrydowej. Dzięki komponowalnej infrastrukturze zyskują oni bowiem zwinność i szybkość. Do tego mają możliwość przesunięcia zasobów z obszaru zarządzania infrastrukturą do projektów innowacyjnych.[1]
Paweł Wójcik, Hybrid IT Business Unit Manager w HPE wyjaśnia co to oznacza dla klientów:
1. Ekonomia chmury
Zarządzanie VMware Cloud Foundation za pośrednictwem HPE GreenLake umożliwia działowi IT przeniesienie zasobów potrzebnych do zaspokojenia zmieniających się wymagań biznesowych. Klienci płacą za to, czego używają odpowiednio planując pojemność, co pozwala uniknąć tzw. overprovisioningu i ograniczyć TCO.
2. Szybkość i zwinność
Integracja HPE GreenLake i HPE Synergy z VMware Cloud Foundation umożliwia firmom skrócenie czasu uzyskania wartości. Możliwość komponowania zasobów oferowana przez HPE Synergy pozwala klientom na ich dynamiczne konfigurowanie, dzięki czemu są w stanie zaspokajać zmienne potrzeby obciążeń VMware Cloud Foundation. Co więcej, umożliwia to także ich skalowanie w odpowiedzi na nową sytuację, a to z kolei oznacza, że administratorzy czy programiści mogą powiększać zasoby chcąc szybciej udostępniać aplikacje. Precyzyjne narzędzia pomiarowe i zarządzanie pojemnością w HPE GreenLake zapewnia, że zasoby wymagane przez każde obciążenie są gotowe do uruchomienia w ciągu kilku minut zamiast miesięcy. Czas wdrażania globalnych projektów IT może być dzięki temu krótszy o 65 proc.[2]
3. Kontrola, bezpieczeństwo i optymalizacja obciążeń
Klienci mogą skorzystać z narzędzia HPE Right Mix Advisor, żeby ocenić, które obciążenia i aplikacje warto przenieść do chmur publicznych, a które lepiej zatrzymać w chmurach prywatnych. Dowiedzą się z niego również jak migrować te obciążenia, aby zbudować chmurę hybrydową w optymalnych proporcjach. HPE Right Mix Advisor oferuje wskazówki oparte na danych, które pozwalają klientom zachować kontrolę nad operacjami, zasadami obowiązującymi w organizacji i procedurami IT, zwiększyć wydajność i zarządzać kosztami poszczególnych obciążeń.
„Chmura zasadniczo zmieniła oczekiwania klientów wobec IT. Poszukują doświadczenia, które pozwoli im działać sprawnie i dynamicznie komponować zasoby w oparciu o wymagania biznesowe” – powiedział Phil Davis, prezes Hybrid IT w HPE. „VMware i HPE mają długą historię opracowywanych wspólnie innowacji. Dzisiaj zapewniamy klientom dostęp chmurowego doświadczenia w ich własnym centrum danych. Nasza wizja opiera się na pojedynczej platformie technologicznej, która może obejmować wiele chmur. W ten sposób firmy zyskują lepszą pozycję do wykorzystywania nowych możliwości biznesowych pozbawionej złożoności zarządzania i bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów”.
„Klienci oczekują doświadczenia chmurowego, które zapewni wysoki poziom elastyczności i funkcjonalności potrzebny do dostarczania spójnej infrastruktury i działań opercyjnych”, powiedział John Gilmartin, dyrektor generalny i starszy wiceprezes Działu HCI w VMware. „VMware ściśle współpracuje z HPE, żeby zapewniać naszym klientom swobodę i elastyczność konsumowania chmury hybrydowej jako usługi. Dzięki temu będą oni w stanie uwolnić jej pełen potencjał. W efekcie organizacje będą w stanie większym zakresie zarządzać kosztami, automatyzować biznes i wprowadzać innowacje”.
[1] Forrester Consulting, The Total Economic ImpactTM of HPE GreenLake Flex Capacity, maj 2018 r.
[2] Forrester Consulting, The Total Economic ImpactTM of HPE GreenLake Flex Capacity, maj 2018 r.