Związek Cyfrowa Polska, reprezentujący polską branżę cyfrową i nowoczesnych technologii dołączył do międzynarodowej inicjatywy Paris Call.

Reprezentujący polską branżę cyfrową i nowoczesnych technologii Związek Cyfrowa Polska dołączył do międzynarodowej inicjatywy Paris Call – koalicji państw, organizacji, instytucji i biznesu działających wspólnie na rzecz cyberbezpieczeństwa.

 

„Paris Call for Trust and Security in Cyberspace” to projekt ogłoszony pod koniec 2018 r. przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Przewiduje on wspólne działania w zakresie wzmacniania systemu międzynarodowych norm i standardów dot. cyberbezpieczeństwa, a także budowanie zaufania i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Wśród najważniejszych celów tej inicjatywy jest ochrona obywateli przed cyberzagrożeniami oraz biznesu i szeroko rozumianego przemysłu.

 

– Z przyjemnością dołączyliśmy do inicjatywy, ponieważ kwestie cyberbezpieczeństwa są kluczowym wyzwaniem dla całej polskiej branży cyfrowej i nowoczesnych technologii, którą reprezentuje nasza organizacja w Polsce. Liczę, że wspólny głos tak wielu państw, biznesów i organizacji pozwoli uzyskać lepsze efekty w tej sprawie nie tylko na forum europejskim, ale także realnie w naszym kraju – powiedział prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik.

 

Dziś inicjatywę wspiera 67 rządów państw, w tym wszyscy członkowie Unii Europejskiej, 358 firm i 139 organizacji pozarządowych, w tym izby gospodarcze i think-thanki. 12 listopada br. podczas Forum Pokojowego w Paryżu (Paris Peace Forum) kolejne organizacje dołączyły do projektu. Wśród nich znalazł się reprezentujący polską branżę cyfrową i nowoczesnych technologii  Związek Cyfrowa Polska.