Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wybrała Linux Polska jako dostawcę Splunk IT Service Intelligence – systemu do ciągłej kontroli usług IT.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wybrała Linux Polska jako dostawcę Splunk IT Service Intelligence – systemu do ciągłej kontroli usług informatycznych. Linux Polska oprócz dostawy, instalacji i konfiguracji oprogramowania wesprze Agencję w definiowaniu celów, usług i ich wskaźników efektywności oraz projektowaniu i wykonaniu paneli kontrolnych. ARiMR już od kilku lat rozwija system monitoringu infrastruktury i systemów na bazie oprogramowania Splunk, dzięki wsparciu konsultingowemu i wdrożeniowemu Linux Polska. Wartość współpracy w zakresie rozwijania platformy wynosi ponad 7 mln złotych.
Wyzwanie
Do obsługi programów pomocowych ARiMR wykorzystuje pięć głównych systemów informatycznych i kilkanaście aplikacji wspierających. Kluczowa dla oceny pracy instytucji jest prawidłowa i terminowa obsługa wniosków i realizacja płatności bezpośrednich dla rolników w ramach corocznych kampanii.
Istotnym aspektem pracy Agencji jest sezonowość objawiająca się skupieniem obciążenia poszczególnymi zadaniami tj. przyjmowaniem i analizą wniosków, podejmowaniem decyzji, realizacją wypłat, rozliczeniem i raportowaniem w bardzo krótkim czasie 1-2 miesięcy.
Do sprawnej obsługi wniosków oraz wypłaty środków kluczowe jest poprawne i wydajne działanie poszczególnych systemów informatycznych i aplikacji. Stąd konieczność ciągłego monitorowania ich działania, co pozwala na błyskawiczne rozpoznawanie i rozwiązywanie potencjalnych problemów, zanim się pojawią.
Rozwiązanie
ARiMR od kilku lat rozwija system monitoringu infrastruktury i systemów na bazie oprogramowania Splunk, dzięki wsparciu konsultingowemu i wdrożeniowemu Linux Polska. Na bieżąco indeksowanych i analizowanych jest blisko 1 TB danych dziennie. Teraz Linux Polska na platformie analitycznej Splunk uruchomi dodatkową aplikację do monitoringu usług IT z wykorzystaniem oprogramowania Splunk IT Service Intelligence. Pozwala ona na definiowanie kluczowych wskaźników poprawności i wydajności działania (KPI) dla każdej z usług niezbędnych dla terminowej i poprawnej realizacji głównych celów Agencji.
Każdy z użytkowników – administratorów, kierowników, dyrektorów departamentu oraz najwyższego kierownictwa – w zależności od zakresu swojej odpowiedzialności będzie mógł dzięki dedykowanemu panelowi kontrolnemu (glass table) obserwować bieżący obraz stanu systemów i ich komponentów. Będzie też natychmiast powiadamiany o przewidywanej zmianie parametrów pracy systemu, np. z powodu obniżenia wydajności jednego z komponentów infrastruktury na podstawie modelu predykcyjnego wykorzystującego technikę uczenia maszynowego (machine learning).
Linux Polska oprócz dostawy, instalacji i konfiguracji oprogramowania wspiera też ARiMR w definiowaniu celów, usług i ich wskaźników efektywności oraz projektowaniu i wykonaniu paneli kontrolnych.