Cambridge Innovation Center (CIC) otworzy w wakacje swoją filię w Warszawie, zorientowaną na przyciągnięcie talentów z zakresu nowoczesnych technologii z państw Europy Centralnej i Wschodniej (CEE).
Cambridge Innovation Center (CIC) otworzy w wakacje swoją filię w Warszawie, zorientowaną na przyciągnięcie talentów z zakresu nowoczesnych technologii z 17 państw CEE, podała firma. CIC Warsaw będzie jednocześnie jednym z głównych ośrodków stymulujących rozwój przełomowych rozwiązań w regionie.
„Wybraliśmy Polskę jako ważny, rozwijający się rynek regionu CEE i całej Europy. Widzimy tu wielki potencjał czekający na uwolnienie. Połączymy nasze 20-letnie doświadczenie w pracy z najbardziej innowacyjnymi firmami na świecie z polską kopalnią talentów i świeżym spojrzeniem szybko rozwijającej się gospodarki. Za cel stawiamy sobie tworzenie mostów ułatwiających wymianę innowacji pomiędzy społecznościami, które współtworzyliśmy np. w Bostonie, Filadelfii, Rotterdamie, czy Miami, a nowymi ośrodkami nowoczesnego biznesu, takimi jak Warszawa” – powiedziała Melissa Ablett, Head of New Centers for EU & Asia, Cambridge Innovation Center.
W warszawskim Varso Place, kompleksie budynków, którego częścią jest najwyższy biurowiec w UE, na 14 tys. m2 powierzchni powstanie kampus, którego częścią będą między innymi przestrzenie przeznaczone dla firm działających w najważniejszych dziś dla innowacyjności obszarach zrównoważonego rozwoju, transformacji cyfrowej nieruchomości, internetu rzeczy, bezpieczeństwa oraz technologii kosmicznych. Obok hubów CIC tworzy w Warszawie także przestrzeń do prototypowania 3D, strefę pracy wspólnej dla międzynarodowych firm, ekskluzywny klub biznesowy oraz dostępną dla wszystkich powierzchnię innowacji społecznych, tzw. District Hall, podano komunikacie.
„Gospodarka Polski przez ostatnie 30 lat odrobiła wszystkie obowiązkowe lekcje – mamy już zdrowe fundamenty, infrastrukturę, komunikację oraz instytucje, które mogą wspierać dynamiczny rozwój. Brakuje nam jednak własnego dorobku, własnej kultury kreowania wiedzy i rozwoju. CIC Warsaw stanie się impulsem dla całego ekosystemu innowacji w Polsce, który da nam możliwość jeszcze szybszego skalowania polskich firm oraz umożliwi współpracę z podmiotami z naszego całego świata.” – wskazał Jerzy Brodzikowski, General Manager Cambridge Innovation Center (CIC) Warsaw.
CIC buduje ekosystem łączący przedsiębiorstwa na różnym etapie rozwoju – młode firmy i scaleupy zainteresowane globalną ekspansją oraz dojrzałe korporacje z inkubatorami, akceleratorami, ze światem nauki, funduszami typu VC oraz podmiotami odpowiedzialnymi za programy rozwojowe na poziomie samorządowym i rządowym. Jednocześnie włącza swoich najemców do globalnej społeczności CIC, a także działa ze swoją siostrzaną organizacją non-profit – Venture Café, podano także.
Od 1999 r. CIC gościł w swych progach ponad 6 500 firm – od gigantów takich jak Microsoft, EY, IBM czy L’Oreal po startupy takie jak HubSpot. W pierwszym centrum CIC w Cambridge powstawał najpopularniejszy na świecie system operacyjny używany w telefonach komórkowych, czyli Android od Google. Dziś Cambridge Innovation Center gromadzi ponad 2000 podmiotów reprezentujących zarówno działalność komercyjną, jak i non-profit w wielu branżach, podano również w materiale.
https://itreseller.pl/itrnewcisco-zaprezentowalo-szosta-edycje-corocznego-raportu-raport-cisco-2020-ciso-benchmark-wieksze-inwestycje-w-bezpieczenstwo-chmurowe-i-technologie-z-zakresu-automatyzacji-pozwalaja-uproscic-s/