Folding@Home jest teraz mocniejsze niż łączna moc obliczeniowa 7 najlepszych superkomputerów na świecie. M.in. dzięki pomocy NVIDII i użytkowników kart graficznych GeForce.

Sieć Folding@Home, składa się przede wszystkim z mocy obliczeniowej udostępnianej przez zwykłych użytkowników. Aktualny cel programu to znalezienie szczepionki na koronawirusa. 

470 PetaFLOPS czystej mocy obliczeniowej, dwa razy więcej niż Summit, najszybszy superkomputer na świecie. To moc obliczeniowa jaką dysponuje program Folding@Home. Jest obecnie szybsza niż jakikolwiek znany superkomputer, właściwie… to jest szybsza niż siedem najlepszych superkomputerów na świecie razem.

Oczywiście, rozwiązywanie problemu koronawirusa nie jest domeną wyłącznie Folding@Home. Superkomputer Summit również przyłączył się do walki z koronawirusem i już znalazł 77 różnych małocząsteczkowych związków leków, które mogą być przydatne (co nie oznacza, że leczą COVID-19) w walce z wirusem. Do wykonania zadania Summit wykorzystuje 220 800 rdzeni procesora, 188 416 000 rdzeni CUDA, 9,2 PB pamięci i 250 PB mieszanej pamięci NVRAM / RAM.

Summit jednak ustępuje Folding@Home dość znacząco. Sieć obliczeniowa złożona z maszyn użytkowników odpowiada aktualnie mocy 27 433 824 rdzeni CPU / GPU, które są używane w najpotężniejszych systemach na świecie. Przetwarzanie rozproszone ukazuje właśnie swoją prawdziwą moc. Po, miejmy nadzieję, rychłym zakończeniu pandemii, Folding@Home wróci do swoich normalnych zadań, takich jak badania nad rakiem, chorobą Alzheimera, czy Parkinsona. Folding@Home informuje, że odnotował wzrost liczby uczestników o 1200%, wliczając w to nawet część bitcoinowych górników.  Niebagatelny wpływ miał w tym przypadku ruch NVIDII, zachęcający do udostępniania mocy obliczeniowej komputerów graczy, kiedy te nie są obciążone rozgrywką. Jak widać: podziałało.

https://itreseller.pl/itrnewnvidia-chce-aby-gracze-walczyli-z-koronawirusem-covid-19-jak-wykorzystujac-moc-obliczeniowa-ich-kart-graficznych/