Niemiecki operator Deutsche Telekom i szwedzki producent sprzętu telekomunikacyjnego Ericsson zawierają umowę o współpracy w zakresie wdrożeń 5G.
Ericsson i Deutsche Telekom, największy pod względem przychodów dostawca usług telekomunikacyjnych w Europie, zacieśniły swoje partnerstwo dzięki nowej wieloletniej umowie na wdrożenie sieci dostępu radiowego 5G (RAN) w całych Niemczech. Niemiecki operator korzystać więc będzie z rozwiązań różnych dostawców, zarówno europejskiego Ericssona, jak i chińskiego Huawei.
Zgodnie z warunkami umowy część stacji bazowych DT zostanie zaktualizowanych do najnowszego standardu technologii 5G w ciągu najbliższych kilku lat przy użyciu produktów i rozwiązań Ericsson Radio System. Umowa 5G jest uzupełnieniem umowy obejmującej wiele sieci RAN. Deutsche Telekom od lat współpracuje z Ericssonem w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych kolejnych generacji.
Rozwiązanie Ericsson Spectrum Sharing zostanie również wdrożone, umożliwiając Deutsche Telekom dynamiczne zarządzanie ruchem 4G i 5G w swojej sieci poprzez efektywne wykorzystanie istniejącego widma, zwiększenie zasięgu, wydajności i mobilności.
Claudia Nemat, z zarządu ds. Innowacji i technologii w Deutsche Telekom, powiedziała: „Cieszymy się, że jako partnera znaleźliśmy wiodącego dostawcę 5G w firmie Ericsson, który również przekonał nas w przeszłości do modernizacji naszej mobilnej sieci dostępowej. Po niezawodnej i terminowej modernizacji poprzeczka dla wprowadzenia 5G w sieci antenowej jest oczywiście również zawieszona wysoko. ”
Arun Bansal, Prezydent Ericsson na Europę i Amerykę Łacińską, powiedział: „Ta umowa 5G jest świadectwem wyjątkowej, długoterminowej współpracy, którą zawarliśmy z Deutsche Telekom, zarówno w Niemczech, jak iw całej Europie. Dzięki naszemu globalnemu doświadczeniu i wiodącej technologii wdrożymy światowej klasy sieć 5G w Niemczech wraz z DT i nie możemy się doczekać kolejnego rozdziału naszej współpracy ”.
Oprócz współpracy w dziedzinie publicznych sieci telefonii komórkowej, obie firmy współpracują, jeśli chodzi o wyposażenie przedsiębiorstw w tak zwane sieci kampusowe. Ostatnio takiego wdrożenia dokonano w kilku niemieckich fabrykach i biurach firm BMW i Osram.
https://itreseller.pl/itrnewnowy-ceo-firmy-lockheed-martin-james-taiclet-twierdzi-ze-sieci-5g-sa-kluczem-do-powstania-autonomicznych-pojazdow-wojskowych-czy-ostatecznie-o-to-zastosowanie-chodzi-usa-w-konflikcie-z-chinami/