Acronis przejmuje firmę DeviceLock Inc., wiodącego producenta oprogramowania służącego do kontroli urządzeń i zapobiegania wyciekom danych punktów końcowych (DLP).
Acronis, światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ogłosił dziś przejęcie DeviceLock Inc., wiodącego producenta oprogramowania służącego do zapobiegania wyciekom danych (DLP) z urządzeń końcowych dla przedsiębiorstw i instytucji rządowych na całym świecie. W ramach umowy DeviceLock stanie się spółką całkowicie zależną od Acronis. Rozwiązania DLP autorstwa DeviceLock zapewniają ochronę 4 milionów komputerów w ponad 5000 organizacji na całym świecie. DeviceLock znalazł zastosowanie w wielu różnych sektorach gospodarki, w tym w bankowości i finansach, medycynie, farmacji, administracji i przemyśle zbrojeniowym, produkcji i retailu.
DeviceLock DLP został zaprojektowany w celu powstrzymania wycieków danych u źródła, ponieważ prawie dwie trzecie poważnych incydentów wycieku danych jest spowodowanych przez pracowników, kooperantów lub gości – czy to przez niezamierzone błędy, czy celowe działania. Rozwiązania DeviceLock zapewniają najwyższej jakości ochronę cennych danych przed tym poważnym zagrożeniem dla osób z wewnątrz. Przejęcie tych nowych funkcji pomoże w realizacji misji Acronis polegającej na dostarczaniu światowej klasy ochrony przed cyberzagrożeniami w każdej firmie.
Acronis zintegruje technologię DeviceLock z platformą Acronis Cyber Platform, udostępniając nowe usługi za pośrednictwem portalu Acronis Cyber Cloud Solutions. Jednocześnie Acronis będzie kontynuował prace nad nowymi wersjami DeviceLock DLP przy jednoczesnym zachowaniu pełnego wsparcia technicznego.
Kompletny pakiet DLP autorstwa DeviceLock zawarty w rozwiązaniach Acronisa oznacza dla Klientów i Partnerów proste i niedrogie podejście do kwestii zapobiegania wyciekom danych z korporacyjnych laptopów z systemem Windows i Mac, komputerów stacjonarnych oraz zwirtualizowanych sesji i aplikacji Windows, obejmujących pięć wektorów ochrony cybernetycznej – pewność, dostępność, prywatność, autentyczność i bezpieczeństwo (ang.: safety, accessibility, privacy, authenticity, security – SAPAS) wszystkich danych, aplikacji i systemów.
„Dodając rozwiązania DeviceLock do naszego portfolio produktów i usług cyberbezpieczeństwa, dajemy naszym Partnerom i Klientom prostą metodę na zapewnienie bezprecedensowego poziomu funkcjonalności rozwiązań DLP w przystępnym przedziale cenowym”, powiedział Serguei „SB” Beloussov, Założyciel i Dyrektor Wykonawczy Acronis. „Chcemy zarówno opracowywać nowe własne rozwiązania, jak i pozyskiwać dodatkowych wiodących dostawców, aby dodać jeszcze więcej możliwości do naszego istniejącego portfolio. Świat bezpieczeństwa IT ciągle się zmienia, a my jesteśmy zdeterminowani, aby nadal rozwijać nasze rozwiązania, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom rynku.”
Acronis dostrzega wartość oferowania usług DeviceLock swojej społeczności 50.000 Partnerów w kanale IT, umożliwiając dostawcom usług zarządzalnych (MSP) lepsze zarządzanie potrzebami Klientów w zakresie ochrony danych. Zdolność Acronis do spełnienia wymagań związanych z wdrożeniem infrastruktury według lokalizacji klienta, jego budżetu i specyfiki biznesowej daje najlepszą kontrolę i elastyczność, aby zapewnić cyberbezpieczeństwo dzięki platformie Acronis Cyber Protect. Acronis planuje nadal ulepszać swoją ofertę cyberbezpieczeństwa oraz dodawać możliwości wymagane przez Partnerów i Klientów.
„Dzięki połączeniu z Acronis możemy przyspieszyć innowacje produktowe, rozszerzyć nasz kanał dystrybucji i wykorzystać naszą istniejącą technologię, aby sprostać wymaganiom klientów”, powiedział Ashot Oganesyan, Założyciel i Dyrektor ds. Technicznych (CTO) DeviceLock. „Dzięki wiedzy zdobytej przez prawie ćwierć wieku doświadczenia w zakresie kontroli urządzeń i rozwiązań zapobiegających wyciekom danych z endpointów jesteśmy przekonani, że to przejęcie ochroni miliony użytkowników i zapewni bezpieczne i niezawodne wdrażanie ochrony danych na całym świecie.”
https://itreseller.pl/itrnewfrancja-nie-zabroni-huawei-inwestowania-w-tym-kraju-nie-ma-zadnych-powodow-do-calkowitego-zakazu-mozliwosci-budowy-sieci-5g-przez-chinska-firme-wczesniej-podobne-deklaracje-poplyne/