Citrix wprowadza funkcje firewall’a dla aplikacji webowych w chmurze, nowa usługa z inteligentnymi funkcjami, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo aplikacji i interfejsów API w środowiskach multi-cloud.

Citrix Systems, Inc. wprowadza Citrix® Web App and API Protection™, nową usługę w chmurze, która zapewni kompleksowe bezpieczeństwo aplikacji i interfejsów API w środowiskach multi-cloud. Rozwiązanie ma wspomóc możliwość pracy z dowolnego miejsca oraz dać pewność działom IT, że wymagane aplikacje są dostarczane w bezpieczny i niezawodny sposób.

 

„Obecnie wykorzystywane elastyczne modele pracy i możliwości wdrażania aplikacji w środowiskach multi-cloud, znacznie poszerzyły powierzchnię ataku, którą muszą zabezpieczać działy IT” – powiedział Mihir Maniar, wiceprezes ds. zarządzania produktami z obszaru sieci w Citrix. „Rozwiązania zabezpieczające oparte na chmurze to łatwy i efektywny kosztowo wybór, a dzięki wprowadzanym nowościom w naszej ofercie można tę ochronę uprościć i przyspieszyć.”

 

Rozwiązanie gwarantujące pełną ochronę

Z rozwiązaniem Citrix Web App i API Protection organizacje są w stanie zapewnić całościową ochronę przed cyberzagrożeniami i spójne bezpieczeństwo w środowiskach multi-cloud. Zbudowana w oparciu o Citrix Web App Firewall™, a także wzbogacona o wolumetryczną ochronę DDoS i rozszerzone możliwości uczenia maszynowego, usługa umożliwia działom IT:

 

  • Definiowanie zabezpieczeń aplikacji i interfejsów API, by zabezpieczyć się przed atakami z pierwszej dziesiątki OWASP (Open Web Application Security Project, społeczności internetowej specjalizującej się w identyfikacji ataków oraz opisującejmetodologie, narzędzia i technologie z zakresu bezpieczeństwa aplikacji webowych) i atakami typu zero-day.
  • Wykorzystać jedną z największych na świecie sieci centrów danych realizujących funkcje „oczyszczania” ruchu w celu ochrony przed wolumetrycznymi atakami DDoS
  • Ograniczyć liczbę błędów w konfiguracji zabezpieczeń, zwiększyć przejrzystość i uprościć zarządzanie w środowiskach multi-cloud.
  • Łatwą konfigurację zasad i polityk bezpieczeństwa, a także dopasowanie ich do zmieniających się wymagań w zakresie ochrony aplikacji.
  • Zabezpieczać aplikacje (bez względu na to, gdzie są wdrażane), bez konieczności stosowania dodatkowej infrastruktury czy zwiększania złożoności operacyjnej.
  • Szybkie skalowanie dzięki prostym aktualizacjom licencji.

 

https://itreseller.pl/itrnewchmura-potrafi-sprostac-najtrudniejszym-obciazeniom-finansowym-dzieki-przeniesieniu-ich-do-chmury-instytucje-finansowe-moga-korzystac-z-zasobow-bez-ograniczen-nie-utrzymujac-jednoczesnie-nadmiarowych/