Europa z nowym zasilaniem. Unijni producenci baterii gotowi do wykorzystania pakietów stymulacyjnych w celu skuteczniejszej rywalizacji z firmami azjatyckimi.

Europejscy producenci akumulatorów przygotowują się do wykorzystania tzw. „zielonych” pakietów stymulacyjnych, które zostały ogłoszone na fali pandemii koronawirusa. 

Obecnie w Chinach znajduje się około 80% światowej produkcji ogniw litowo-jonowych, Jest to ten typ baterii, który wspiera między innymi przemysł pojazdów elektrycznych. Większość z tych pojazdów, które coraz częściej będziemy widzieli na drogach, będzie miała właśnie azjatyckie baterie… chyba, że europejscy producenci zdołają zrealizować swój plan. Mają przy tym potężne wsparcie.

Unia Europejska przeznaczyła 550 miliardów euro na ochronę klimatu i czyste technologie w ciągu następnych siedmiu lat. Plany te opierają się na bateriach, które posłużą do magazynowania energii powstającej poprzez OZE, i, docelowo napędzającej pojazdy elektryczne. Obecnie dostępnych jest już 13 europejskich projektów akumulatorów, które mogą kwalifikować się do wsparcia UE, w takich krajach jak Francja, Niemcy, Słowacja i Polska. Trzeba jednak zaznaczyć, że część z nich korzysta też z technologii azjatyckich producentów.

Oczekuje się, że europejska produkcja pojazdów elektrycznych wzrośnie sześciokrotnie w ciągu najbliższych pięciu lat, a przywódcy UE spodziewają się, że łańcuch dostaw baterii – od wydobycia surowców, przez produkcję, aż po recykling – będzie wart 250 miliardów euro do 2025 roku. Analitycy twierdzą, że nowa generacja akumulatorów musi działać dłużej, ładować się szybciej, być bezpieczniejsza i bardziej ekologiczna niż te dostępne obecnie na rynku. Europejskie know-how może być tu rozwiązaniem problemu, a przy tym szansą daną europejskim firmom.

Od czasu powołania europejskiego sojuszu na rzecz baterii w 2017 r. Europa naciskała na lokalne firmy, aby rozwijały branżę, która powinna rozwijać się w niskoemisyjnej przyszłości i zapewnić, że kontynent nie będzie zależny od importowanych produktów lub technologii. 550 miliardów euro powinno rzeczywiście pomóc w rozwoju nowoczesnych technologii zasilania, może zapewnić Europie zdolność do stania się liderem w tej branży.

https://itreseller.pl/itrnewbudowa-procesorow-od-podstaw-najnowsze-informacje-mowia-ze-huawei-ma-postawic-na-tworzenie-swoich-procesorow-w-chinach-musi-jednak-zaczynac-od-mocno-przestarzalej-juz-technlogii/