Czy Chiny staną na drodze finalizacji transakcji zakupu ARM przez NVIDIĘ?! Chińskie instytucje regulacyjne przedstawiają wątpliwości, co do zasadności i legalności tej transakcji.

Chińskie Ministerstwo Handlu (MOFCOM) i chińska administracja państwowa ds. Regulacji rynku (SAMR) mogą przeszkodzić w przejęciu ARM przez NVIDIĘ.  

 

Analitycy uważają, że istnieje wiele przeszkód, które NVIDIA będzie musiała pokonać, jeśli ma przekonać organy regulacyjne. Chińskie instytucje mogą stanowić poważną przeszkodę w próbie zakupu przez NVIDĘ brytyjskiego ARM od japońskiego SoftBanku za 40 miliardów dolarów. Chińskie Ministerstwo Handlu (MOFCOM) i Chińska Administracja Państwowa ds. Regulacji Rynku (SAMR) przedstawiają wątpliwości, co do zasadności i legalności tej transakcji.

 

 

Nie byłby to pierwszy raz, gdy chińskie organy regulacyjne uniemożliwiłyby amerykańskiej firmie produkującej chipy zakup europejskiego gracza. W 2018 roku SAMR zablokował próbę Qualcommu na zakup holenderskiego NXP. NVIDIA prawdopodobnie spróbuje zapewnić chińskie organy regulacyjne, że technologia ARM jest brytyjska i że przyszłe inwestycje w Wielkiej Brytanii zapewnią, że tak pozostanie. Ale to nie jest takie proste. NVIDIA jest przecież firmą amerykańską, a jako tama podlega przepisom powstającym w Waszyngtonie. A ponieważ administracja prezydenta Trumpa prowadzi wojnę handlową przeciw Chinom, niewykluczone jest, że zdoła wymusić na należącym do NVIDII ARM nakaz wstrzymania licencjonowania własnej architektury do firm chińskich.

 

Umowa zostanie również przeanalizowana przez rządy i organy regulacyjne w Europie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wcześniej w tym miesiącu dwóch brytyjskich inwestorów technologicznych powiedziało, że spodziewają się, że ktoś ją zablokuje. Sprzeciw wobec umowy był szczególnie silny w Wielkiej Brytanii .in. ze strony współzałożyciela firmy ARM, Hermanna Hausera.

 

https://itreseller.pl/itrnewsmartfony-xiaomi-mi-10t-trafiaja-na-polski-rynek-chinski-producent-kolejny-raz-pokazuje-ze-mozna-dostarczyc-nowoczesne-rozwiazania-w-rozsadnej-cenie/