Acronis dołącza do MPC Alliance, globalnego stowarzyszenia organizacji, których misją jest zapewnienie bezpieczeństwa danych i prywatności poprzez wdrożenie technologii kryptograficznych obliczeń wielostronnych.
Acronis, światowy lider w obszarze cyberbezpieczeństwa, ogłosił dzisiaj przystąpienie do MPC Alliance, globalnego stowarzyszenia organizacji, których misją jest zapewnienie bezpieczeństwa danych i prywatności poprzez wdrożenie technologii kryptograficznych obliczeń wielostronnych (MPC).
MPC to matematyczne podejście do cyberbezpieczeństwa, które zmniejsza zależność od tzw. zaufanych trzecich stron i urządzeń zabezpieczonych sprzętowo w celu zachowania prywatności i bezpieczeństwa naszych pozostawianych przez nas śladów cyfrowych, których ilość znacznie rośnie w ciągu ostatnich kilku lat, a są one podatne na kradzież i przez to mogą posłużyć cyberprzestępcom do przeprowadzenia pogłębionych ataków.
„Obliczenia wielostronne to obszar, który bardzo interesuje Acronis i nad którymi pracuje znaczna część naszego zespołu R&D. Wdrażanie i integrowanie technologii MPC z naszymi rozwiązaniami z obszaru cyberbezpieczeństwa jest analogiczne do implementacji zaufanej trzeciej strony, która otrzymuje dane wejściowe i poufnie oblicza wynik, ale nie ujawnia żadnych danych wejściowych. Na przykład klienci Acronis mogą przeprowadzać poufne testy porównawcze lub raporty z analizy biznesowej bez ujawniania jakichkolwiek poufnych danych.” – podkreślił Stanislav Protassov, Prezes i współzałożyciel firmy Acronis Technology.
MPC jest poddziedziną kryptografii, która pozwala wielu stronom na obliczenie wyniku przy użyciu ich prywatnych danych bez ujawniania własnych danych wzajemnie, ani też żadnej trzeciej stronie, i jest w stanie to zrobić, gwarantując poprawność danych wyjściowych, nawet jeśli niektóre dane będą podmienione. Acronis zastosował technologię MPC, opracowując innowacyjne rozwiązania w obszarze cyberbezpieczeństwa, które są odpowiedzią na dzisiejsze wyzwania związane z pewnością, dostępnością, prywatnością, autentycznością i bezpieczeństwem (znane jako pięć wektorów ochrony cybernetycznej). Produkty i usługi Acronis cieszą się zaufaniem ponad 5,5 miliona osób, firm i organizacji na całym świecie.
Przykłady obecnie używanej technologii MPC obejmują: ochronę kluczy prywatnych używanych do generowania podpisu cyfrowego do zatwierdzania transakcji na publicznych lub udostępnionych łańcuchach bloków (blockchain) lub do ochrony danych przechowywanych w chmurze. MPC służy również do generowania podpisów cyfrowych w celu autoryzacji transakcji, tworzenia certyfikatów cyfrowych, weryfikacji tożsamości użytkowników, ułatwienia w obsłudze ślepych ankiet, zachowania prywatności w obliczeniach w wielu zestawach danych w wielu łańcuchach bloków, chmurach, aukcjach i nie tylko.
Jedną z ostatnich inicjatyw badawczych w ramach stowarzyszenia MPC jest współpraca Acronis z Nanyang Technological University (NTU) w Singapurze nad stworzeniem innowacyjnych technologii szyfrowania i bezpiecznego zarządzania danymi, aby zapewnić bezpieczną platformę opartą na MPC dla transakcji między przedsiębiorstwami oraz między przedsiębiorstwami a sektorem publuicznym, zapewniając szyfrowanie danych, które mogą być udostępniane wielu niezaufanym stronom przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i prywatności udostępnianych danych.
https://itreseller.pl/itrnewdeloitte-swiatowym-liderem-uslug-zarzadzanych-w-obszarze-cyberbezpieczenstwa/