Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odrzucił sprzeciw Oracle wobec kontraktu Pentagonu na usługi chmurowe.
Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zakończył badanie protestu złożonego przez Oracle protestu wobec rozstrzygnięć kontraktu Pentagonu na przetwarzanie w chmurze JEDI o wartości 10 miliardów dolarów.
Sędziowie odmówili wysłuchania odwołania Oracle od orzeczenia sądu niższej instancji, w którym stwierdzono, że producent oprogramowania nie został poszkodowany żadnymi błędami popełnionymi przez Pentagon przy przyznawaniu kontraktu. I chyba jest w tym niemało prawdy. Zwłaszcza, że trudno uznać decyzję sądu za nietrafioną, skoro ostatecznie program JEDI anulowano.
Departament Obrony Stanów Zjednoczonych przyznał Microsoftowi kontrakt na dostawę usług chmurowych w 2019 r., ale zrezygnował z tej umowy w lipcu 2020 roku, ogłaszając nowy kontrakt, który ma obejmować także wykluczony wcześniej AWS. Oracle chciało, aby sędziowie wysłuchali apelacji, pomimo faktu, że kontrakt JEDI został anulowany, ponieważ, jak twierdzi firma, wady tego kontraktu mogą się powtórzyć, gdy rząd będzie sprawdzał oferentów na nowy. Podobnie jak Oracle, Amazon także złożył pozew, protestując przeciwko umowie JEDI, argumentując, że na jej kształt wpływał ówczesny prezydent, Donald Trump, mający nienajlepszą relację z prezesem Amazona, Jeffem Bezosem.