Linux Polska wdroży w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowegosystem system SIEM oparte o technologię Splunk, która pozwala na sprawną analizę danych związanych z cyberbezpieczeństwem.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego inwestuje w innowacyjne rozwiązanie SIEM (Security Information and Event Management) oparte o technologię Splunk, która pozwala na sprawną analizę danych związanych z bezpieczeństwem i zdarzeniami, pochodzących ze zróżnicowanych źródeł. W przetargu na dostarczenie rozwiązania w tym zakresie najkorzystniejszą ofertę złożyła Linux Polska. Zakres kontraktu obejmuje przygotowanie architektury, wdrożenie rozwiązania, wsparcie techniczne przez okres 3 lat, a także przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń i warsztatów. Dzięki wdrożeniu rozwiązania SIEM opartego o technologię Splunk UKNF może monitorować całą infrastrukturę IT i proaktywnie reagować na cyberzagrożenia przy pomocy jednej platformy.

 

Rozwiązanie SIEM w UKNF jest zbudowane w oparciu o technologię Splunk. Pozwala ona na gromadzenie, monitorowanie i analizowanie w czasie rzeczywistym dużej ilości danych w postaci logów pochodzących z całej infrastruktury IT oraz aplikacji.

 

Zaawansowane korelacje danych służą do wykrywania sytuacji niestandardowych i kwalifikowania ich jako zagrożenia (tzw. incydenty bezpieczeństwa). Umożliwia to szybkie wykrywanie i proaktywne reagowanie na ataki wewnętrzne i zewnętrzne. Zwizualizowane analizy prezentowane są na pulpicie użytkownika w przejrzysty i wygodny sposób. Atutem rozwiązania jest również szybkość tworzenia raportów i dashboardów.

 

Rozwiązanie SIEM Splunk wykorzystuje szereg narzędzi analitycznych, w tym uczenie maszynowe, zaawansowane algorytmy predykcyjne oraz zewnętrzne źródła informacji o czynnikach zagrożeń (m.in. czarne listy IP, czarne listy domen, informacje o sygnaturach itp.).

 

Specjalizujemy się w technologii Splunk już od 2012 r. Jako niezależny konsultant działamy zawsze w interesie naszych klientów, pomagamy w doborze odpowiedniej technologii i optymalizacji projektu. Jednak nasza rola nie polega jedynie na wsparciu konsultacyjnym i wdrożeniowym. W ramach kontraktu eksperci Linux Polska zapewniają pracownikom UKNF wsparcie w postaci transferu wiedzy i warsztatów specjalistycznych. Pomagamy w ten sposób budować wewnątrz organizacji klienta własne zespoły specjalistów, którzy w przyszłości będą mogli samodzielnie tworzyć kolejne rozwiązania analityczne i aplikacje w odpowiedzi na aktualne potrzeby – mówi Grzegorz Sułkowski, Wiceprezes Zarządu, Linux Polska.

 

 

Rdzenie Efficient Cores (Gracemont) zapewniają lepszą wydajność niż sądzono. Najnowsze dane wskazują, że nadchodzący Core i5-12600K przewyższa wydajnością nawet Ryzena 7 5800X.