Allegro prezentuje swoje pierwsze Technologiczne Credo. „W pełni uznajemy odpowiedzialność wobec społeczności, którą pomogliśmy zbudować i do której należymy.”
Allegro to prawdziwie europejska historia sukcesu firmy założonej i rozwijanej w Polsce od pierwszej linijki kodu ponad dwie dekady temu do pozycji nr 10 wśród najczęściej odwiedzanych obecnie witryn e-commerce na świecie. Nasze produkty i pomysły bezpośrednio przyczyniły się do powstania tysięcy miejsc pracy, cyfrowej transformacji polskiej gospodarki, a przez to także do rozwoju prężnie działającego sektora e-commerce w Europie. W pełni uznajemy odpowiedzialność wobec społeczności, którą pomogliśmy zbudować i do której należymy, i jesteśmy świadomi naszego polskiego i europejskiego dziedzictwa.
Ponieważ UE pracuje obecnie nad bezprecedensową liczbą aktów prawnych związanych z gospodarką cyfrową, Allegro podkreśla, jak ważne jest prawidłowe ułożenie tej układanki. Zgodnie ze swoim Technologicznym Credo oraz wartościami, na których UE się opiera, Allegro postuluje, że europejski sektor technologiczny potrzebuje elastyczności, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów i rynku, ale wymaga również proporcjonalności i równych szans. Jako firma innowacyjna, Allegro zawsze stara się przedstawiać bezpieczną i wygodną ofertę zbudowaną na zaufaniu i poszanowaniu prywatności, bez nadmiernego komplikowania niezbędnych procesów. Jesteśmy dumni, że pomagamy w cyfryzacji lokalnych MŚP i uznajemy naszą odpowiedzialność wobec lokalnej społeczności. Udowodniliśmy to w czasie pandemii, kiedy tradycyjna relacja kupujący-sprzedawca musiała się nagle zmienić.
„Swoim Technologicznym Credo Allegro chce przedstawić swoje stanowisko w debacie w czasie, gdy Komisja Europejska przygotowuje orędzie o stanie Unii i pracuje nad szeregiem inicjatyw legislacyjnych po przerwie letniej. Kluczową kwestią jest to, aby polityka UE była skutecznie budowana w oparciu o takie zasady jak proporcjonalność, inteligentne regulacje i spójność między różnymi celami polityki i przepisami prawnymi,”- mówi Magdalena Piech, która odpowiada za kwestie regulacyjne w Allegro i przewodniczy European Tech Alliance (EUTA) od 2018 r. „Przepisy regulujące obowiązki platform, podatki, innowacyjne rozwiązania płatnicze, wykorzystanie sztucznej inteligencji i danych powinny pozwalać na innowacyjność i rozwój najnowocześniejszych usług bez spowalniania procesów i tworzenia nieuzasadnionych kosztów lub obciążeń administracyjnych. W przeciwnym razie uzyskamy ramy, które ograniczą warunki rozwoju w Europie i utrudnią nam konkurowanie na skalę globalną, tworząc jednocześnie bariery dla nowych graczy”.
Ambicją Allegro jest wspieranie cyfrowej transformacji gospodarki europejskiej, tak by wszystkie nowe propozycje legislacyjne były wyposażone w solidne mechanizmy pozwalające KE na podejmowanie szybkich działań. Działań, które oddają unijny wymiar istniejących wyzwań i unikają fragmentacji rynku, a jednocześnie angażują władze krajowe w proces. Aby zbudować prawdziwie jednolity rynek cyfrowy, konieczne są jednolite interpretacje przepisów UE we wszystkich państwach członkowskich. Dlatego postrzegamy organy paneuropejskie jako te, które mają wyznaczać standardy i opowiadamy się za ścisłą współpracą między organami krajowymi, opartą na jednolitej interpretacji prawa UE (AI, DSA, RODO).
Chodzi o zapewnienie odpowiedniej kontroli i o to, by lokalni regulatorzy mieli narzędzia do przeciwdziałania nieuczciwym praktykom biznesowym „gatekeeper’ów”, wynikającym nierzadko z ich statusu na rynku. Jest to również kluczowe w przypadku regulacji podatkowych, związanych z danymi, sztuczną inteligencją, czy odpowiedzialnością platform. Allegro jest głęboko przekonane, że inwestycje i efektywna współpraca między rządami, przedsiębiorstwami, środowiskiem akademickim i społeczeństwem obywatelskim pomaga w rozwoju nowych technologii i promowaniu integracji cyfrowej w Europie i poza nią.
„Ramy prawne to z punktu widzenia Allegro kluczowy czynnik sukcesu i konkurencyjności wszystkich firm w UE. Dlatego opowiadamy się za przepisami, które wspierają unijne firmy w innowacjach i wykorzystywaniu nowych technologii do rozwoju usług. Naszym zadaniem jest ciągłe koncentrowanie się na tym, by dostarczać coraz lepszych doświadczeń naszym klientom i partnerom, by ich wspomagać w inwestycjach, innowacjach, czy zwiększaniu skali,”- mówi Francois Nuyts, prezes Allegro. „Przepisy UE mogą w tym pomóc, zapewniając prawdziwie jednolite zasady rynkowe w ramach wspólnoty – zasady pozwalające firmom działać międzynarodowo i zapewniające uczciwe i jednakowe podejście do wszystkich firm prowadzących działalność w Europie”.
Konkurencja jest katalizatorem innowacji, z której ostatecznie korzystają konsumenci. Ale gdy jest uczciwa i oparta na równych zasadach. Allegro, podobnie jak inne europejskie firmy technologiczne, przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki, przestrzega lokalnych przepisów i podlega kontroli władz krajowych. Rozumiejąc lokalne uwarunkowania, Allegro wspiera lokalny wzrost gospodarczy dzięki ofercie, która ma zapewnić bezpieczne i wygodne zakupy zarówno klientom, jak i handlowcom.
Podkreślamy jednak, że utrzymanie innowacyjności sektora technologicznego nie tylko w Polsce, ale w całej Europie wymaga skutecznych rozwiązań, by sprostać ogólnoeuropejskim i globalnym wyzwaniom, takim jak pojawienie się „gatekeeper’ów”, niesprawiedliwe opodatkowanie, brak równych szans i brak wykonalności przepisów prawa UE wobec podmiotów z państw trzecich. Tych rozwiązań wciąż brakuje.
Dlatego Allegro wspiera inicjatywy, które mają na celu zrównanie globalnych gigantów technologicznych z lokalnymi graczami, umożliwiając władzom wyznaczanie granic dla wszelkich nieuczciwych praktyk biznesowych. Przejrzystość, bezstronność i przewidywalność prawodawstwa UE są kluczem do utrzymania konkurencyjności i innowacyjności wśród wszystkich unijnych firm technologicznych, nie tylko z punktu widzenia Allegro.
https://itreseller.pl/lenovo-polska-podczas-uroczystej-gali-lenovo-top-partners-awards-2021-w-znakomitym-stylu-nagrodzilo-swoich-najlepszych-partnerow-biznesowych-prezentujemy-liste-laureatow-fotorelacja/