Acer zaprezentowała SigridWave In-Game Live AI Translator, tłumacza AI wyszkolonego w żargonie graczy, stworzonego specjalnie dla Planet9, czyli platformy esportowej nowej generacji.
Firma Acer zaprezentowała SigridWave In-Game Live AI Translator, tłumacza AI stworzonego specjalnie dla Planet9, czyli platformy esportowej nowej generacji. SigridWave został zaprojektowany do obsługi terminologii i żargonu związanego z grami. Acer ogłosił także szereg aktualizacji dla Planet9. Umożliwiają one m.in. tworzenie klubów drużynowych oraz wygodne organizowanie turniejów.
Planet9 to otwarta społeczność, która daje zarówno zwykłym, jak i profesjonalnym graczom szereg narzędzi niezbędnych do przeniesienia ich gry na wyższy poziom. Pomaga zaangażować się w rywalizację, uzyskać wgląd w rozgrywkę i znaleźć społeczność podobnie myślących graczy. Esport nie istniałby bez publiczności, dlatego Planet9 stara się również wyposażyć zespoły i marki w rozwiązania, które pomogą im rozwijać ich społeczności, organizować turnieje i angażować fanów.
Planet9 – platforma esportowa Acer Next Gen
Planet9 to platforma esportowa nowej generacji. Została stworzona z myślą zarówno o casualowych, jak i profesjonalnych graczach, którzy chcą poprawić swoje umiejętności i podjąć pierwsze kroki w kierunku zostania zawodowcem. Platforma pomaga miłośnikom gier łączyć się z innymi za pośrednictwem zespołów i klubów społecznościowych, doskonalić swoje umiejętności dzięki kompletnym statystykom, pomocy trenera oraz doświadczeniu zdobywanemu na drodze zorganizowanej rywalizacji (zwykłe lub rankingowe turnieje w większości gier).
SigridWave – tłumacz AI na żywo, wyszkolony w żargonie graczy
SigridWave to działający w grze tłumacz, który pomaga w przełamywaniu barier językowych i ułatwia komunikację między graczami na całym świecie w czasie rzeczywistym. Zintegrowane z Planet9 narzędzie jest uruchamiane w lobby gry, a następnie działa jako dostosowywalna nakładka. SigridWave wykorzystuje technologię automatycznego rozpoznawania mowy (ASR) do odbierania wypowiedzi i konwertowania ich na tekst. Ten z kolei jest przepuszczany przez technologię neuronowego tłumaczenia maszynowego (NMT), która do tej pory została przeszkolona przy użyciu ponad 10 milionów dwujęzycznych par zdań. W ten sposób SigridWave umożliwia zrozumienie terminologii związanej z określonymi grami (np. „ADS” czy „camping”) i sposobów wyrażania siebie przez graczy.
Główną przeszkodą w tłumaczeniu maszynowym jest kontekst. Wiele słów ma więcej niż jedno możliwe znaczenie, a komputery mają trudności z ustaleniem, które z nich jest najbardziej odpowiednie w danej sytuacji. Zaprojektowana specjalnie do gier, sztuczna inteligencja SigridWave została do tej pory przeszkolona z wykorzystaniem ponad 1000 godzin mowy dotyczącej gier (głos + transkrypcja). Dzięki temu może przekazywać dokładne wiadomości użytkownikom w zrozumiałym dla nich języku.
Nowe narzędzie stworzone przez firmę Acer doczeka się zamkniętej wersji beta w czwartym kwartale 2020 roku. Wówczas będzie dostępna opcja tłumaczenia obustronnego z języka angielskiego na mandaryński w wielu znanych tytułach FPS, takich jak chociażby Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.
Zespoły – znajdź graczy na podobnym poziomie
Platforma społecznościowa Planet9 pomaga graczom łączyć się z tymi, którzy mają podobny poziom umiejętności i aspiracje. Dzięki niej mogą oni stworzyć drużynę, która zostanie zarejestrowana na stronie internetowej lub poszukać już istniejącej. Planet9 umożliwia również rekrutowanie członków drużyny, uwzględniając takie czynniki, jak rozegrane gry, ranga, region i język. Po utworzeniu zespołu, na platformie tworzona jest prywatna strona, która pełni rolę centrum informacyjnego dla wszystkich zaangażowanych graczy. Oprócz śledzenia historii meczów i statystyk, zawiera ona szereg funkcji pomagających utrzymać porządek: tablicę do dyskusji i ankiet, kalendarz grupowy do planowania meczów, zakładkę do śledzenia finansowania zespołu i katalog z podstawowymi statystykami wszystkich członków.
Kluby – bądź na bieżąco z ulubionymi drużynami
Wiele osób gra nie tylko dla zabawy, ale także dla kontaktów społecznych. Z myślą o nich została stworzona funkcja Klubu Planet9, która ma pomóc w dotrzymywaniu kroku ulubionym grupom. Niezależnie od tego, czy są to znane nazwiska, czy mniej znane drużyny. Kluby składają się z dwóch elementów: publicznej „strony głównej” dla obserwujących i prywatnej „poczekalni” dla członków. Strona główna to miejsce, w którym można udostępniać treści (posty, ankiety, filmy itp.) w celu nawiązania kontaktu ze społecznością. W salonie można natomiast się zrelaksować i omówić treści związane z klubem w gronie bardziej oddanych członków.
Firmy i znane osoby również mogą założyć klub na Planet9, tworząc tym samym nowy punkt kontaktu dla marek, które chcą łączyć się z graczami. Bez względu na poziom zaawansowania, każdy klub ma dostęp do różnorodnych narzędzi, umożliwiających organizowanie turniejów, czy też pomagających w rozwijaniu własnej społeczności.
Turnieje – ścigaj sławę lub buduj swoją publiczność
Planet9 posiada infrastrukturę zaprojektowaną tak, aby proces organizacji i hostowania turniejów był jak najbardziej płynny. Rozbudowany interfejs użytkownika sprawia, że udane rozgrywki mogą zorganizować nawet osoby bez doświadczenia, a wiele funkcji automatyzacji (rejestracja, mastering wsporników, itp.) pozwala doświadczonym hostom zminimalizować czas spędzony na żmudnych czynnościach. Turnieje są wysoce konfigurowalne, zawierają wiele gotowych przedziałów i trybów prywatności, możliwości sponsorowania marki, a także nagrody określane przez klub. W dniu meczu wszechstronna konsola „Bracket Master” ułatwia z kolei sędziom i organizatorom komunikację, konfigurowanie meczów i nie tylko.
https://itreseller.pl/itrnewnokia-lenovo-w-niemczech/