Amerykańsko-izraelski fundusz Lazar Vision Fund, wprowadza polską firmę Usecrypt do grona członków American Chamber of Commerce.

Usecrypt – firma, która opracowała jeden z najbezpieczniejszych systemów komunikacji, opierający się na technologii HVKM (Hybrid Virtual Key Management), dołączyła do grona członków American Chamber of Commerce w Polsce. To efekt, bliskiej współpracy z amerykańskim funduszem Lazar Vision Fund, który przejął polską firmę w kwietniu 2019 r.

 

– Liczymy, że dzięki współpracy z AmCham będziemy mieć okazję dostarczyć naszą technologię do innych amerykańskich firm działających na terenie Polski – tłumaczy Yuval Rabin, Partner w Funduszu Lazar, inwestujący w najbardziej innowacyjne technologie na świecie. Obecnie odbiorcami usług Usecrypt są głównie przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne.

 

Polski oddział AmCham, który działa od 1990 roku, zrzeszając ponad 300 firm i organizacji działających w Polsce, jest akredytowaną filią Amerykańskiej Izby Handlowej z siedzibą w Waszyngtonie. Do grona członków AmCham należą organizacje działające w Polsce, które posiadają silnych amerykańskich właścicieli. Przyjęcie w poczet członków organizacji odbywa się w wyniku procesu audytu i wydania pozytywnej rekomendacji. Do członków Izby w Polsce należy aż 80 firm spośród najbardziej prestiżowego indeksu Fortune500.

 

Technologia stworzona i wykorzystywana przez Usecrypt rewolucjonizuje telekomunikację. Usecrypt oferuje przełomowy komunikator oraz kompleksowe narzędzie do wymiany i przechowywania danych cyfrowych, usuwając pośredników z tych procesów – mówi Yuval Rabin, Partner w Funduszu Lazar.

 

W ciągu ostatnich tygodni Usecrypt otrzymał informację od urzędu patentowego, o pozytywnym rozpatrzeniu wniosków patentowych, dotyczących 3 nowych rozwiązań technologicznych. Ma to umożliwić bezpieczną dystrybucję aplikacji na rynkach międzynarodowych.

 

Sercem technologii Usecrypt – rozwiązania dedykowanego na komputery – jest opatentowana technologia szyfrowania informacji HVKM (Hybrid Virtual Key Management), gwarantująca brak technicznej możliwości dostępu do jakichkolwiek danych przez dostawcę chmury, producenta oprogramowania lub „pośredników” (np. dyrektorów i administratorów IT), którzy bardzo często mają wgląd w firmowe skrzynki mailowe i zasoby pracowników organizacji.

 

Z kolei Usecrypt Messenger, jest jedyną aplikacją szyfrującą bazę danych w urządzeniu mobilnym, nie pozwalając na przejęcie treści rozmów i historii połączeń w przypadku kradzieży bądź przejęcia telefonu. Usecrypt również jako jedyna aplikacja sprawdza, czy nasz telefon nie został zhakowany, co powoduje, że użytkownik ma pewność, iż jego telefon nie nagrywa oraz nie podsłuchuje nas w czasie rzeczywistym.