Aplikacja SmartThings z międzynarodowym certyfikatem ISO 27001
Aplikacja SmartThings firmy Samsung otrzymała międzynarodowy certyfikat ISO/IEC 27001:2022, który jest dowodem na to, że spełnia ona najważniejsze kryteria w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS) i świadczenia usług na najwyższym poziomie.
Konsumencka aplikacja Samsung SmartThings już od kilku lat rozwijana i obecna w smartfonach z systemami Android i iOS, telewizorach Smart TV Neo QLED, QLED i OLED, tabletach, ułatwia zarządzanie urządzeniami domowymi RTV i AGD, klimatyzacją, oświetleniem czy ogrzewaniem. Pozwala monitorować pracę tych urządzeń oraz zużycie energii czy jakość powietrza.
Użytkownicy mogą wygodnie przeglądać swoje urządzenia Smart i sterować nimi w jednym miejscu za pomocą unikalnego interfejsu użytkownika. Jedną z jej wielu zalet jest szeroka kompatybilność: aplikacja SmartThings wykracza poza urządzenia firmy Samsung, umożliwiając produktom 300 marek prostą współpracę – a wszystko to dzięki współpracy w Home Connectivity Alliance i międzynarodowemu standardowi komunikacji IoT MATTER.
– To że aplikacja SmartThings otrzymała certyfikat ISO 27001 jest wynikiem naszego ciągłego skupiania uwagi na ochronie informacji w tym hiperpołączonym, współczesnym świecie, w którym króluje sztuczna inteligencja – powiedział Seungbum Choi, Executive Vice President and Head of Device Platform Center w Samsung Electronics. – Tak naprawdę to jednak tylko kolejny krok w naszym dążeniu do wzmocnienia bezpieczeństwa aplikacji. Będziemy nadal szukać nowych sposobów na to, by zapewnić użytkownikom jeszcze bezpieczniejsze metody świadczenia spersonalizowanych usług SmartThings.
ISO 27001 jest wiodącym, globalnym standardem dla ISMS (Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji), który został ustanowiony przez ISO (Międzynarodową Organizację Normalizacyjną). Norma ta zapewnia firmom wytyczne dotyczące systematycznego zarządzania ryzykiem w zasobach informacyjnych, jak i osiągania celów w zakresie ich ochrony.
Certyfikat ten został wydany przez BSI (British Standards Institution), światowej sławy organizację normalizacyjną i certyfikującą. Aby uzyskać certyfikat, firma musi spełnić wymagania tej normy w 123 szczegółowych obszarach, w tym m.in. w zakresie zasad bezpieczeństwa informacji, kontroli dostępu do zasobów i reagowania na incydenty.