Arm przekazuje miejsca w zarządzie byłym pracownikom Intela i Qualcomm

Należący do Softbanku projektant układów scalonych Arm twierdzi, że przygotowuje się do pierwszej oferty publicznej (IPO), dodając do swojego zarządu byłych dyrektorów Intela i Qualcomma.

Najnowsze rekrutacje obejmują Rosemary Schooler, byłą wiceprezes korporacji i dyrektor generalny działu sprzedaży Data Center i AI Intela, oraz Paul Jacobs, prezes i dyrektor generalny XCOM Labs, który był również wcześniej szefem w Qualcomm.

„Wyjątkowe spostrzeżenia i głębia doświadczenia, które wnoszą Paul i Rosemary, pomogą nam rozszerzyć i zdywersyfikować zarząd, zapewniając jednocześnie ogromną wartość dla Arm w tak kluczowym momencie naszej podróży” – powiedział prezes Arm, Rene Haas.

Jacobs był dyrektorem generalnym Qualcomm od 2005 do 2014 roku, przeprowadzając firmę z 5,67 mld dolarów przychodów do 26,48 mld dolarów. Następnie był pełniącym obowiązki prezesa do 2018 roku. Rosemary Schooler spędziła ponad trzy dekady w Intelu, zaczynając jako inżynier absolwent i zajmując różne wyższe stanowiska.

Haas powiedział, że para „wzmocni naszą pozycję lidera w ekosystemach półprzewodników i przygotuje firmę do wejścia na rynki publiczne.”

Inne nowo dodane osoby do zarządu to Karen Dykstra, były dyrektor finansowy i administracyjny w AOL, oraz Jeff Sine, współzałożyciel i partner inwestora private equity Raine Group. Haas, założyciel i prezes Softbanku Masayoshi Son, Tony Fadell i Ron Fisher uzupełniają skład zarządu.

Po upadku proponowanej przez Arm sprzedaży Nvidii spółka macierzysta Softbank powiedziała, że zamierza wprowadzić Arm na giełdę — najprawdopodobniej na New York Stock Exchange — przed 31 marca 2023 roku. Jednak w zeszłym miesiącu projektant układów scalonych napisał we wpisie na swojej stronie internetowej, że proces ten został opóźniony w związku z niepewnymi czasami dla akcji spółek technologicznych, spowalniającym wzrostem i rosnącą falą zwolnień.

„Biorąc pod uwagę stan rynków finansowych, jest mało prawdopodobne, że Arm wejdzie na giełdę w pierwszym kwartale 2023 roku. Jesteśmy jednak bardzo zaawansowani w naszym procesie gotowości do IPO i pozostajemy w pełni zaangażowani w notowania w 2023 roku” – powiedział rzecznik Arm.

W ubiegłym miesiącu Arm przedstawił wyniki za II kwartał zakończony 30 września, w którym łączne przychody spadły o 16% do 655,85 mln USD ze względu na 52% spadek przychodów z tytułu licencji. Przychody z tytułu opłat licencyjnych — strategiczny cel dla firmy projektującej układy scalone — skoczyły o prawie 22,5 procent.