Atos przedstawia kryteria efektywnego odrodzenia w erze post-COVIDowej. W najnowszym raporcie ATOS określił cztery warunki do efektywnego odbicia się biznesu po kryzysie, aby pomóc firmom przygotować się na nową rzeczywistość.
W swoim najnowszym raporcie „Preparing for the rebound after the COVID-19 crisis – Moving toward an era of data equity”, Atos określa cztery warunki do efektywnego odbicia się biznesu po kryzysie, które mają opierać się na doświadczeniu technologicznym zdobytym podczas pandemii oraz sprostać wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem, zaufaniem i społecznymi wartościami.
„W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami imponujących i innowacyjnych podejść w dostosowywaniu się do wyzwań i drastycznych zmian dotyczących stylu życia, pracy i komunikacji. Miniony rok uwydatnił, jak bardzo technologia cyfrowa może pomóc naszemu światu. Przygotowując się do wyjścia z tego kryzysu, czujemy odpowiedzialność za to, aby wrócić do gry silniejszym, odporniejszym i bardziej zrównoważonym niż wcześniej” – powiedział Elie Girard, Prezes Grupy Atos.
W tym raporcie podkreślono imponujące i innowacyjne podejścia przyjęte przez przedsiębiorstwa, rządy i społeczeństwa w celu dostosowania się do wyzwań, jak również lekcje, które były pouczające i mogą przynieść jeszcze wiele konkluzji. W dalszej części badania zidentyfikowano cztery warunki odrodzenia biznesu, które będą wspierać przejście w nową erę „kapitału danych”:
- Panowanie nad technologią – dziś firmy muszą wykorzystywać maksymalny potencjał technologii oraz zrozumieć, że ona musi działać na ich korzyść (nie na odwrót). Wymaga to kompleksowego i bezawaryjnego podejścia do tematu bezpieczeństwa.
- Praca bez zakłóceń – nowe cyfrowe i rozproszone modele pracy (wymuszone przez COVID-19) muszą być dalej rozwijane, aby stały się trwałe. Firmy muszą być przygotowane na radykalne zmiany w postrzeganiu modelu pracy, aby móc mobilizować i kształcić pracowników w sposób umożliwiający im wykorzystanie w pełni swojego potencjału.
- Zasoby danych – odrodzenie się firmy po kryzysie będzie napędzane przez jej zdolność do udostępniania danych w uczciwy i zaufany sposób. Atos oferuje możliwości płynące z „kapitału danych”, w ramach których członkowie ekosystemów danych ustalają udziały wartości rozproszonych danych. Należy przemyśleć metody definiowania, wprowadzania i wymieniania wartości biznesowej oraz kapitału danych.
- Równowaga jako cel działania – pandemia postawiła w centrum uwagi kwestie zdrowotne, społeczne i środowiskowe, szczególnie wobec firm podsumowujących swoje bieżące i przyszłe cele. Zdecydowane podejście w kwestiach dekarbonizacji, bezpieczeństwa cyfrowego i zasad „etyki w projektowaniu” w stosunku do technologii cyfrowej mają w kontekście budowania zaufania fundamentalne znaczenie dla zapewnienia trwałości rozwiązań technologicznych.
Raport został opracowany przez ekspertów Atos Scientific Community, globalnej sieci złożonej ze 160 najlepszych naukowców, inżynierów i analityków z całej Grupy.
https://itreseller.pl/itrnewraport-idc-i-oracle-wskazuje-na-koniecznosc-zwiekszania-innowacyjnosci-firm-i-organizacji-w-regionie-cee/