Barracuda Networks i izraelska firma SCADAfence zapowiedziały wprowadzenie rozwiązania, które skutecznie ochroni środowiska IT/OT.
Kalifornijska firma Barracuda Networks i izraelska firma SCADAfence zapowiedziały wprowadzenie rozwiązania, które zabezpiecza technologie operacyjne, infrastrukturę krytyczną i inteligentne budynki, zapewniając widoczność, wykrywanie oraz zautomatyzowane reagowanie na rosnącą liczbę nowych i krytycznych zagrożeń.
Cyfrowa transformacja przemysłowych systemów sterowania (ICS), która obejmuje wprowadzanie zaawansowanych technologii i połączeń do zwykłych sieci IT, powoduje nowe problemy z bezpieczeństwem. Szybki rozwój przemysłowego internetu rzeczy (IoT) również rozszerzył poprzednio izolowane systemy IT na takie urządzenia, jak kamery monitoringu i systemy kontroli wstępu do budynku.
Obiekty takie jak zakłady produkcyjne i komunalne polegały wcześniej na „szczelinie powietrznej” pomiędzy swoimi systemami IT i OT a internetem. Jednak cyfryzacja spowodowała zamknięcie tej szczeliny i narażenie systemów IT i OT na potencjalne ataki przez internet. Rosnąca liczba połączeń między zakładami produkcyjnymi, przedsiębiorstwami użyteczności publicznej a inteligentnymi budynkami oraz odpowiednimi środowiskami zewnętrznymi sprawiła, że sieci technologii operacyjnych (OT) zostały wystawione na różnorodne zagrożenia, od ataków ukierunkowanych do ransomware’u.
„Wykorzystując nagradzane rozwiązane CloudGen Firewall firmy Barracuda, SCADAfence dodaje wewnętrzną ochronę OT do istniejących środków bezpieczeństwa, łącząc wykrywanie zagrożeń OT z mechanizmami automatycznego egzekwowania zasad, aby poprawić reagowanie na incydenty” – powiedział wiceprezes firmy Barracuda i dyrektor ds. bezpieczeństwa sieci, dr Klaus Gheri. „Umożliwia też systemom sterowania przemysłowego (ICS) monitorowanie zdalnego dostępu w czasie rzeczywistym, aby zagwarantować, że nie dojdzie do nieautoryzowanego dostępu lub zmian.”
Platforma SCADAfence nieustannie monitoruje wewnętrzny ruch w sieci OT i poprzez analizowanie protokołów przemysłowych zapewnia wykrywanie i inwentaryzację zasobów, zarządzanie lukami w zabezpieczeniach oraz detekcję zagrożeń. SCADAfence rozpoznaje wewnętrzną aktywność w sieci OT, a Barracuda CloudGen Firewall zapewnia ochronę sieci i ograniczanie zagrożeń, co pozwala rozszerzyć funkcje wglądu oraz egzekwowania zasad bezpieczeństwa ze standardowych środowisk IT na wyspecjalizowane sieci, które sterują współczesnymi technologiami operacyjnymi. Produkty Barracuda CloudGen Firewall wykorzystują precyzyjne dane dostarczane przez platformę SCADAfence.
Zalety rozwiązania:
- Skuteczniejsza wewnętrzna ochrona OT oraz lepszy wgląd w istniejące zabezpieczenia IT.
- Połączenie wykrywania zagrożeń OT z mechanizmami automatycznego egzekwowania zasad w celu zautomatyzowania reakcji na incydenty.
- Zwiększenie odporności sieci poprzez zapewnienie odpowiedniego egzekwowania zasad bezpieczeństwa.
- Monitorowanie zdalnego dostępu i zezwalanie tylko na autoryzowane zmiany.
- Zapobieganie użyciu niepożądanych protokołów.
- Blokowanie nieautoryzowanego dostępu.
Aby zagwarantować odpowiednią kontrolę bezpieczeństwa i zarządzane ryzykiem, organizacje działające w takich branżach, jak produkcja, infrastruktura krytyczna i inteligentne budynki, muszą wdrażać wyspecjalizowane rozwiązania zabezpieczające albo w sieci OT i na granicy między IT a OT, albo pomiędzy internetem a OT. Nowe rozwiązanie łączy czołowe technologie monitorowania, segmentacji i bezpiecznego dostępu zdalnego, aby organizacje miały pewność, że są chronione w nowej cyfrowej erze.
„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Barracuda Networks, aby organizacje działające w takich sektorach, jak produkcja, infrastruktura krytyczna i inteligentne budynki, mogły skorzystać z holistycznego rozwiązania, które skutecznie chroni środowiska IT/OT” – powiedział Elad Ben-Meir, dyrektor generalny SCADAfence. „Wspólnie stworzyliśmy platformę, która zapewnia idealną równowagę między bezpieczeństwem a wglądem w funkcjonowanie sieci, gwarantując ciągłość operacyjną, a jednocześnie maksymalizując efektywność”.
Więcej informacji o integracji można znaleźć tutaj.