Bezpieczeństwo urządzeń IoT marki Xiaomi na najwyższym światowym poziomie, potwierdzone przez Internet of Things Security Foundation (IoTSF).
Xiaomi otrzymało od fundacji Internet of Things Security Foundation (IoTSF) najwyższą ocenę za bezpieczeństwo urządzeń klasy IoT. 3 i 4 listopada 2021 Xiaomi uczestniczyło w wirtualnej konferencji IoTSF 2021, globalnym wydarzeniu, poświęconym cyberbezpieczeństwie internetu rzeczy (IoT). Xiaomi ma największą na świecie konsumencką platformę AIoT. Podczas wydarzenia, IoTSF opublikowało raport, który pokazał, że Xiaomi jest wśród najlepszych firm wdrażających polityki ujawniania podatności. Raport po raz kolejny pokazuje pozycję Xiaomi w dziedzinie bezpieczeństwa IoT.
IoTSF powstało w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zagrożenia dla aplikacji IoT. Stowarzyszenie ma ponad 100 członków, w tym ARM, Cisco, BSI, Mastercard i Xiaomi. Członkowie wspólnie szukają najlepszych sposobów na ochronę bezpieczeństwa IoT. Wirtualna Konferencja IoTSF 2021 była już siódmą z rzędu. Delegaci z różnych firm, instytucji i organizacji omawiali kwestie bezpieczeństwa IoT, dzielili się najnowszymi badaniami i praktykami w zakresie budowania bezpiecznego, niezawodnego i godnego zaufania ekosystemu IoT.
Kevin Song, Head of Security and Privacy Compliance w Xiaomi, poprowadził na konferencji prezentację zatytułowaną „IoT Security Compliance Framework Adoption Practice”. W swojej prezentacji Kevin wyjaśnił, w jaki sposób Xiaomi zbudowało swój system do kontroli jakości bezpieczeństwa, korzystając z najwyższych norm w branży, takich jak IoTSF Compliance Framework i ETSI EN 303 645, który jest jednym z pierwszych spójnych globalnych standardów dla cyberbezpieczeństwa IoT.
IoTSF opublikowało raport Contemporary Use of Vulnerability Disclosure Report, który szczegółowo opisuje rodzaje polityki poufności informacji stosowane przez różne firmy technologiczne. Xiaomi znalazło się na tzw. „zielonej liście”, czyli wśród firm, które nie tylko spełniają podstawowe wymagania, ale także przechodzą rozszerzony audyt IoTSF. Zgodnie z raportem, istnieje 20 innych firm z całego świata, które również z powodzeniem dostały się na „zieloną listę” raportu wraz z Xiaomi, w tym Google, Microsoft, Siemens, Bosch, LG, Panasonic.
„Misją IoTSF zawsze była pomoc w uczynieniu produktów IoT bezpiecznymi. W ramach tej misji podnieśliśmy świadomość i zachęciliśmy dostawców IoT do przyjęcia podejścia security-first i zwrócenia większej uwagi na rosnącą liczbę zagrożeń bezpieczeństwa IoT.”- powiedział John Moor, współzałożyciel i dyrektor zarządzający IoTSF. „Xiaomi jest dobrym przykładem odpowiedzialnego sprzedawcy i firmy poważnie traktującej najlepsze praktyki bezpieczeństwa. Xiaomi aktywnie demonstruje swoje zobowiązania – na przykład publikując politykę ujawniania podatności na zagrożenia od 2019 roku. Firma jest transparentna w tym, w jaki sposób jego zespoły przestrzegają zasady bezpieczeństwa na wszystkich etapach cyklu życia produktu. Jesteśmy dumni, że Xiaomi jest członkiem IoTSF i stanowi wzór dla innych firm”.
Xiaomi wprowadziło na rynek ponad 374,5 mln inteligentnych urządzeń (z wyłączeniem smartfonów i laptopów) podłączonych do swojej platformy AIoT. Firma jest członkiem sojuszu ioXt. W lipcu 2021 roku Mi 360° Home Security Camera uzyskała certyfikat Kitemark™ Certification for Residential IoT Devices od British Standard Institution (BSI), natomiast aplikacja Xiaomi Home uzyskała certyfikat Kitemark™ Certification for Secure Digital Applications.
Jaki hosting dla WordPress? Test hostingów pod WordPress 2021.