CEO NVIDII Jensen Huang zorganizował „bankiet biliona dolarów”
W minioną sobotę Jensen Huang, CEO NVIDII, zaprosił przewodniczących i dyrektorów generalnych kluczowych partnerów budujących układy AI tej firmy na uroczystą kolację, którą media na Tajwanie określają jako „bankiet biliona dolarów”.
W wydarzeniu wzięło udział co najmniej 35 czołowych przedstawicieli branży technologicznej, w tym liderzy takich firm jak Quanta, Asus, Acer, Inventec, Gigabyte, ASRock i MSI. Bez wątpienia jednak, najistotniejszym gościem był CC Wei, CEO tajwańskiego giganta produkcji półprzewodników, TSMC.
Podczas wydarzenia Huang przeprowadził krótką rozmowę z przewodniczącym TSMC, CC Wei. Obaj liderzy wyrazili wzajemne uznanie dla wieloletniej współpracy. CC Wei powiedział: „To dla mnie przyjemność i zaszczyt dostarczać wam układy i być partnerem od ponad 20 lat. W imieniu moich przyjaciół wewnątrz restauracji dziękujemy ci za przyczynienie się do rozwoju biznesu na Tajwanie.”
Huang z kolei żartobliwie wspomniał o czasie, jaki upłynął od początku ich współpracy: „Moje włosy były w 100% czarne, a teraz są w 100% srebrne. Więc bez TSMC oczywiście Nvidia nie mogłaby istnieć (…) Dzięki rewolucji komputerowej powstał Computex, a potem świat zaczął przybywać na Tajwan.”
To wydarzenie przypomina wcześniejszą kolację zorganizowaną przez Huanga przed targami Computex 2024, w której uczestniczyli liderzy TSMC, MediaTek i Quanta. Tym razem powód spotkania był jasny – Jensen Huang obiecał wcześniej, że spotka się z CEO firm partnerskich, aby podziękować im za wkład w rozwój Nvidii. Bankiet wydaje się kulminacją tej obietnicy.
Niecodzienny styl
Choć Jensen Huang jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, jego popularność wynika z jego niezwykłej przystępności i zdecydowanie nie wpisywaniu się w tradycyjny wizerunek CEO wielkiej korporacji. Przykładem jest nie tylko jego zamiłowanie do skórzanych kurtek, ale też pewien zauważalny luz. Podczas swojej ostatniej wizyty na Tajwanie Huang pojawił się na nocnym targu, a nawet rozdawał przechodniom kiełbaski i bułeczki sezamowe, co spotkało się z entuzjazmem tłumu. Podczas bankietu, widząc zgromadzonych fanów przed restauracją, Huang wyszedł, aby podpisać autografy, zrobić zdjęcia i porozmawiać z ludźmi.
Huang, który urodził się w Tainanie, na Tajwanie, choć posiada obywatelstwo amerykańskie, jest szczególnie ceniony w swojej wyspiarskiej ojczyźnie. Jego spontaniczne gesty i otwartość wobec ludzi przyczyniły się do powstania zjawiska „Jensanity” – prawdziwego kultu jego osoby wśród tajwańskiej społeczności osób związanych z technologią.