Chmura Krajowa ze specjalizacją Application Development – Services Partner Specialization od Google.

Chmura Krajowa jako pierwsza firma w Polsce zdobyła specjalizację Application Development – Services Partner Specialization. Uzyskują ją partnerzy Google, którzy wykazali się powtarzalnymi sukcesami w budowaniu i zarządzaniu aplikacjami wykorzystującymi rozwiązania Google Cloud Platform.

Formalne potwierdzenie specjalizacji oznacza, że Chmura Krajowa została zaliczona do wąskiego grona firm z całego świata, które w najwyższym stopniu opanowały umiejętności tworzenia od podstaw skalowalnych aplikacji działających na platformie chmurowej Google Cloud Platform, w pełni wykorzystując potencjał wbudowanych w nią rozwiązań a jednocześnie tworząc wartość dodaną.

 

Nowo otrzymana specjalizacja jest potwierdzeniem, że dołączyliśmy do światowej elity i umiemy budować aplikacje cloud native w zgodzie z najbardziej wymagającymi standardami, a kompetencje, wiedza i doświadczenie naszych inżynierów umożliwiają nam realizację nawet najbardziej złożonych projektów, takich jak system e-Rejestracji
– mówi Marcin Dzienniak, CTO oraz wiceprezes zarządu Chmury Krajowej.

 

Chmura Krajowa jest nie tylko dostawcą usług chmury publicznej, ale oferuje też usługi związane z bezpieczeństwem i zarządzaniem środowiskiem chmurowym, migracją zasobów, a także tworzeniem aplikacji na zamówienie. Eksperci Chmury Krajowej wspierają klientów w całym procesie tworzenia aplikacji, od analizy wymagań i architektury po wdrożenie i integrację z istniejącymi systemami i procesami. W wielu przypadkach zajmują się także dalszym rozwojem aplikacji i ich utrzymaniem.

Specjalizacja Application Development jest potwierdzana przez Google Cloud w wyniku procesu oceny prowadzonego przez niezależną firmę audytorską Information Security Systems International. Jej analizie podlegały zarówno założenia biznesowe i techniczne zrealizowanych projektów, potwierdzone przez klientów case studies oraz kompetencje ekspertów Chmury Krajowej.

Do produktów Google Cloud Platform uwzględnionych w ramach specjalizacji Application Development należą: Apigee, App Engine, Cloud CDN, Cloud Datastore, Cloud Deployment Manager, Cloud Endpoints, Cloud Functions, Cloud IAM, Cloud Pub/Sub, Cloud Spanner, Cloud SQL, Cloud Storage, Kubernetes Engine, Compute Engine, Container Builder, Container Registry, DialogFlow Enterprise Edition, Firebase i Stackdriver.

 

 

 

Projekty realizowane w Chmurze Krajowej z wykorzystaniem rozwiązań GCP

To kolejne potwierdzenie kompetencji zespołu Chmury Krajowej w tworzeniu aplikacji z wykorzystaniem platformy Google Cloud. W ubiegłym roku Chmura Krajowa została laureatem globalnego konkursu Google Cloud Customer Award w kategorii Opieka zdrowotna i nauki przyrodnicze.

Nagrodzony został system e-Rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 opracowany dla Centrum e-Zdrowia. Jury doceniło inżynierów Chmury Krajowej za innowacyjne podejście, techniczną doskonałość i umiejętne wykorzystanie zasobów Google Cloud do realizacji złożonego i wymagającego projektu. System rejestracji na szczepienia, powstał od podstaw w rekordowo krótkim czasie kilku tygodni na przełomie 2020 i 2021 roku na zlecenie Centrum e-Zdrowia i był sukcesywnie rozwijany o kolejne funkcje oraz utrzymywany i monitorowany przez zespół OChK. Od połowy stycznia 2021 do połowy kwietnia 2022 dzięki e‑Rejestracji zrealizowano ponad 49 milionów wizyt szczepiennych przeciwko COVID-19.

Kolejny projekt, który wzięto pod uwagę przy audycie specjalizacji Application Development to Serwis MojePPK. Chmura Krajowa zaprojektowała (architektura, UX) i wykonała aplikację internetową działająca w chmurze publicznej, która umożliwia użytkownikom zapisanym do Pracowniczych Planów Kapitałowych sprawdzanie salda zgromadzonych oszczędności. Portal jest kompleksowym rozwiązaniem do kontaktów z uczestnikami PPK. Składa się z aplikacji dla uczestników PPK pozwalającej sprawdzić saldo rachunków oraz zyski wypracowane przez zgromadzone w funduszach środki, aplikacji dla infolinii oraz mechanizmu cyklicznego importów danych z instytucji finansowych do aplikacji.

Z kolei usługa eDoradca, którą zespół Chmury Krajowej stworzył wspólnie z działem IT PKO Banku Polskiego na początku pandemii do dziś ułatwia bezpieczny kontakt z pracownikami banku bez wychodzenia z domu. Początkowo usługa była skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, z czasem udostępniono ją także klientom indywidualnym, jako kolejny zdalny kanał kontaktu z bankiem. Analogiczna aplikacja, stworzona przez Chmurę Krajową służy także do zdalnej obsługi klientów działającego w Ukrainie Kredobanku.

Przed uzyskaniem specjalizacji Application Development zespół Chmury Krajowej potwierdził 16 tzw. ekspertyz w różnych aspektach wykorzystania Google Cloud w zrealizowanych projektach. Ekspertyzy dotyczą m.in: VM Migration, Google Cloud Analytics, Google Cloud Productivity, Compute, Google Cloud Databases, Google Cloud Networking, Open Source Technology, Application Security oraz Google Cloud Onboarding. Ekspertyza onboardingowa, jest pierwszą w tym zakresie uzyskaną w Polsce. Aby potwierdzić ekspertyzę w każdym z tych obszarów, zespół OChK musiał wykazać się z sukcesem przeprowadzonymi wdrożeniami u klientów.

 

IT Champions 2022 – Prestiżowe nagrody branżowe, wydawnictwa IT Reseller zostały wręczone! Na gali gościła czołówka branży IT!