Cisco podczas Cisco Live 2020 wprowadza kompleksową architekturę bezpieczeństwa dla przemysłowego Internetu rzeczy. Pierwsza architektura bezpieczeństwa IoT zapewniająca zaawansowany wgląd w środowiska IoT oraz OT.

Sieci stały się fundamentem technologii operacyjnych (OT), które wspierają działanie infrastruktury odpowiadającej za energię, transport i produkcję. Chcąc usprawnić procesy wytwórcze, zarządzać kosztami i podnieść wskaźniki poziomu bezpieczeństwa, organizacje coraz częściej wymagają dostępu, w czasie rzeczywistym, do danych generowanych przez te systemy. Dziś Cisco zaprezentowało architekturę bezpieczeństwa IoT, która zapewnia zaawansowany wgląd w środowiska IT i OT i zabezpiecza procesy przemysłowe. Nowe rozwiązanie Cisco umożliwia zbieranie i wydobycie najważniejszych danych z urządzeń końcowych IoT, dzięki czemu organizacje mogą poprawić efektywność, co przekłada się na lepsze decyzje biznesowe i przyspieszenie projektów z zakresu cyfryzacji.

 

Liczba cyberzagrożeń dotyczących infrastruktury krytycznej wzrasta i wciąż przekłada się na bezpieczeństwo ludzi oraz straty finansowe. „Zmiany jakie zachodzą w urządzeniach i połączeniach muszą być szybko identyfikowane. Należy określić ich podatności i podjąć stosowne działania zanim system cyberbezpieczeństwa organizacji zostanie naruszony” – mówi Sid Snitkin, wiceprezes ARC Advisory Group.

 

„Organizacje potrzebują pełnego wglądu w najbardziej zróżnicowane środowiska sieciowe, aby zabezpieczyć urządzenia na krawędzi sieci przemysłowej, obniżyć ryzyko wystąpienia cyberzagrożeń i zoptymalizować procesy wytwórcze” – tłumaczy Liz Centoni, starsza wiceprezes i dyrektor generalna, Cloud, Compute i IoT w Cisco.

 

Nowości Cisco dotyczące bezpieczeństwa architektury IoT obejmują:

  • Zabezpieczenie przemysłowych środowisk sieciowych: Cisco Cyber Vision to pierwsze rozwiązanie IIoT w portfolio Cisco z zakresu cyberbezpieczeństwa, oparte na oprogramowaniu, które umożliwia zautomatyzowane wykrywanie zagrożeń w zasobach przemysłowych. Cisco Cyber Vision analizuje ruch z połączonych urządzeń, tworzy polityki segmentacji w Cisco ISE i DNA Center, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zagrożeń w środowiskach operacyjnych. Rozwiązanie wykorzystuje wiedzę specjalistów z Cisco Talos co gwarantuje monitoring, w czasie rzeczywistym, cyberzagrożeń wpływających na czas pracy, produktywność i bezpieczeństwo.
  • Zarządzanie danymi pochodzącymi zarówno z krawędzi sieci, jak i środowisk multi-cloud: Zintegrowane z siecią przemysłową Cisco, Cisco Edge Intelligence upraszcza proces wydobycia danych na krawędzi sieci. Usprawnia również dostarczanie danych do środowisk multi-cloud oraz systemów działających wewnątrz orgranizacji, co wpływa na podniesienie pozycji na tle konkurencji i pomaga biznesowi lepiej zarządzać danymi podczas całego cyklu ich życia.

 

Zamiast wielu dostawców, zróżnicowanych danych i infrastruktury, Cisco proponuje proste rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa IoT, które mogą być zarządzane z poziomu każdego przełącznika lub routera Cisco. Łączą one w sobie kompleksową ochronę z uproszczonym zarządzaniem.

 

https://itreseller.pl/itrnewcisco-podczas-cisco-live-2020-w-barcelonie-zaprezentowalo-technologie-z-zakresu-bezpieczenstwa-internetu-rzeczy-sieci-i-rozwiazan-do-wspolpracy-wspierajace-cyfrowa-transformacje-ogladaj-cisco-live/