Cisco prezentuje nowe przełączniki 400 Gigabit Ethernet (400G) – to odpowiedź Cisco na wyzwania biznesu związane z przepustowością i skalą operacji.

Przepustowość i skalowalność to dwa największe wyzwania, z którymi borykają się firmy w centrach danych. W jaki sposób mogą one wspierać „głodne” danych aplikacje np. do streamingu wideo lub wykorzystujące sztuczną inteligencję czy uczenie maszynowe? Jak odpowiednio wyskalować sieci, aby uniknąć potrzeby wdrażania nowych rozwiązań w przypadku wzrostu ruchu sieciowego? Nowe przełączniki 400 Gigabit Ethernet (400G) to odpowiedź Cisco na wyzwania biznesu związane z przepustowością i skalą operacji.

 

Nowe przełączniki 400G dają firmom możliwość tworzenia potężnych sieci, które jednocześnie będą bardziej efektywne kosztowo. Co więcej, zapewniają one czterokrotnie większą przepustowość i skalę działania niż obecnie stosowane przełączniki, jednak bez znaczącego wzrostu zużycia prądu. Ponieważ nowe przełączniki opierają się na portfolio wiodących rozwiązań Cisco – serii Nexus, klienci są w stanie zaimplementować technologię 400G w sposób, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. Urządzenia mogą funkcjonować samodzielnie lub wraz z oprogramowaniem dedykowanym cyberbezpieczeństwu, automatyzacji czy monitorowaniu i analityce.

 

„Błyskawiczna konfiguracja protokołów, segmentacja i aktualizacja; wgląd w czasie rzeczywistym w pakiety danych, przepływy informacji i zdarzeń; inteligentne buforowanie dużych zbiorów danych czy mechanizmów uczenia maszynowego, a także możliwość nadawania priorytetów krytycznemu ruchowi sieciowemu na żądanie – funkcjonalności, które Cisco udostępnia klientom korzystającym z serii Nexus, będą także dostępne w portfolio nowych urządzeń 400G” – mówi Roland Acra, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Data Center Business Group.

 

 

 

 

Przełączniki 400 GbE zaprojektowane we właściwy sposób

Firma analityczna Dell’Oro przewiduje dynamiczny rozwój rynku 400G. Zdaniem ekspertów osiągnie on wartość półtora miliarda USD w 2019 r., a do 2020 r. wartość ta wzrośnie dwukrotnie.[1] Nowe przełączniki serii Nexus dają klientom najbardziej wszechstronny i konfigurowalny system 400G i są:

 

  • zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających środowiskach: Nowe przełączniki 400G zaprojektowano tak, aby wspierać funkcjonalności charakteryzujące portfolio Nexus, dostarczone z najwyższą możliwą prędkością. Oferta obejmuje także zaawansowaną telemetrię, która pozwala na głębszy wgląd w aplikacje, ich analizę w czasie rzeczywistym i rozwiązywanie napotkanych problemów. Użytkownicy mają również możliwość integracji przełączników z infrastrukturą Cisco ACI (Application Centric Infrastructure) oraz rozwiązaniem Tetration i Network Assurance Engine. Dzięki temu zwiększają one zwinność aplikacji, poprawiają bezpieczeństwo i automatyzację centrów danych, a także włączają 400G w ekosystem sieci intuicyjnej;
  • zaprojektowane by zapewnić klientom elastyczność i możliwość wyboru: elastyczne opcje wdrożenia umożliwiają firmom optymalne dopasowanie do konkretnych potrzeb i nakładu pracy. Klienci mogą wybrać rozwiązania, które najlepiej odpowiadają na ich wyzwania biznesowe, bez względu na to, czy reprezentują dużą firmę internetową, zarządzają siecią intuicyjną lub o dużym przepływie danych czy używają specjalistycznych aplikacji;
  • zaprojektowane, by trwać: Cisco aktywnie współpracuje z partnerami i firmami zewnętrznymi, aby wprowadzić standaryzację i interoperacyjność dla technologii 400G.

 

Dostępność

Już na początku grudnia 2018 Cisco rozpoczęło pierwsze próby terenowe, dzięki czemu klienci firmy mają szansę na zaplanowanie testów po swojej stronie już w niedalekiej przyszłości. Przełączniki Cisco Nexus będą powszechnie dostępne w pierwszej połowie 2019 roku.

 

[1] The Dell’Oro Group Ethernet Switch – Data Center Five Year Forecast Report 2018 – 2022, published July 2018