CloudFerro w gronie pierwszych członków Sojuszu budowy cyfrowej przyszłości Europy

W grudniu 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Danych Przemysłowych, Edge i Chmury (European Alliance for Industrial Data, Edge and Cloud), inaugurujące prace nad projektem cyfrowej suwerenności Europy. Celem tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie pozycji przemysłu UE w zakresie technologii cloud i edge z zachowaniem europejskich standardów ochrony danych. Wśród pierwszych członków grupy obok Airbusa, Nokii czy Orange jest również warszawska firma technologiczna CloudFerro. To jedyna polska organizacja w gronie pierwszych członków Sojuszu.

Sojusz ma odpowiadać na potrzeby obywateli UE, przedsiębiorstw i sektora publicznego w zakresie bezpiecznego przetwarzania danych. W tym celu określi m.in. plany rozwoju niezbędnych technologii oraz zapewni platformę do wspierania konkurencyjności przemysłu UE w zakresie zaawansowanych technologii chmurowych i edge.

Europa posiada zasoby i kompetencje niezbędne do rozwoju gospodarki opartej na big data. Wraz z Europejskim Sojuszem na rzecz Danych Przemysłowych, Edge i Chmury, firmy określą ambitną mapę drogową inwestycji w celu opracowania i wdrożenia technologii obliczeniowych nowej generacji -powiedział Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.

 

press_pic_02.jpg

 

Dzięki energooszczędnym, bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniom Unia Europejska chce umożliwić optymalny rozwój nowych technologii cyfrowych, jak również zapewnić przedsiębiorstwom i administracji publicznej niezawodne struktury do przetwarzania danych. Pomoże to również zrealizować cele UE w zakresie Cyfrowego Kompasu na rok 2030, przedstawiającego wizję i wytyczne do osiągnięcia cyfrowej transformacji Europy w ciągu najbliższych ośmiu lat.

Obecnie w skład Europejskiego Sojuszu na rzecz Danych Przemysłowych, Edge i Chmury wchodzi 39 firm, które wykazały niezbędne kwalifikacje do działania w zgodzie z europejskimi regulacjami dotyczącymi ochrony danych. Wśród członków można znaleźć takie firmy jak: Airbus, Ericsson, Nokia, Orange, SAP, Siemens oraz – jako jedyna organizacja z Polski – CloudFerro świadczące innowacyjne usługi przetwarzania w chmurze.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy jednym z pierwszych członków Europejskiego Sojuszu na rzecz Danych Przemysłowych, Edge i Chmury. Jako w pełni europejska organizacja, CloudFerro jest gotowe wnieść swoją wiedzę ekspercką do budowy silnych i suwerennych europejskich usług chmurowych – mówi Maciej Krzyżanowski, CEO CloudFerro.

 

W maju 2020 roku CloudFerro i 26 innych wiodących europejskich firm działających w sektorze chmury i edge computing przedstawiło Komisji Europejskiej mapę budowy nowej generacji rozwiązań chmurowych dla Europy. Celem tych działań było wzmocnienie europejskiego przywództwa w gospodarce danych i innowacji, a budżet na realizację określono na 19 mld euro.

 

CES 2022: Nowa, trzecia już, edycja Intel Evo oraz zmiany w vPro.